Peru Uçak Bileti

Peru Ülke Rehberi

Peru

Ucuz Peru uçak bileti bulmak oldukça kolay olduğu için her sene dünya çapında farklı bölgelerden ülkeye gelen sayısı artmaktadır. Aynı zamanda ülkenin bazı bölgelerinde de uygun fiyatlı gezi turları yapıldığı için özellikle öğrencilerin gitmeyi sevdiği bir ülkedir.

Peru Hakkında Bilgiler

Peru Güney Amerika’da bulunan bir ülkedir. Kuzeyde Kolombiya ve Ekvador’la, güney doğuda Bolivya’yla, doğuda Brezilya’yla, batıda büyük Okyanus’la ve güneyde Şili ile sınırı vardır. 1821 senesinde İspanya Krallığı’ndan bağımsızlığını ilan etmiştir. Dünyada çok yaygın olmayan çeşitliliği ve serveti olan bir ülkedir. Kolombiya öncesinde kalmış arkeolojik mirasları İnka İmparatorluğu’nda ev sahipliği yaptığı için heybetli sömürge mimarileri, mutfak kültürleri gibi turizm için çok geniş bir yelpazeye sahip olan doğal kaynakları vardır.

Ziyaret edilebilecek pek çok bölgesi olmasının yanında doğal zengin kaynakları da bulunmaktadır. Buna rağmen ülkenin yoksulluk oranı %25’tir. Şehirlerde genelde İspanyol olan zengin kesim yaşar. Peru vahşi yaşam koşullarına uygun olduğu için bu konuda oldukça zengin bir ülkedir. Amazon ev sahipliği yaptığı büyük su samurları, jaguarlar, primatlar, okyanuslar, 8000 kuş türü ve 4000 kelebek türü bulunmaktadır. Bu nedenle Peru’da düzenlenen turlar Amazon Yağmur Ormanları’nda yapılan en popüler aktivitelerden biridir.

Peru çeşitli eğlencelere ve festivallere ev sahipliği yapar. Aynı zamanda geleneklere ve genel yerel kutlamalara da sahiptir. Peru zip line, bisiklet, kayak, rafting, sörf, binicilik, motokros, ATV, yamaç paraşütü, gölgelik gibi adrenalin içerikli pek çok sporu yapma şansını sunmaktadır. Bununla birlikte trekking ülkeye görmek isteyenler için harika bir yoldur. Peru uçak bileti ile buraya gelindiği zaman aslında pek çok ülkede yapılabilecek aktiviteleri tek ülkede yapma şansı sunulmaktadır.

Peru’ya gitmek isteyenler bazı koşulları yerine getirmelidir. İlk koşullardan biri de medikal geçmiş tam olarak bilinmediği için ve gidilecek bölgelere göre yapılması gereken aşılardır. Bu aşılar genel olarak menenjit, kuduz, sarı humma, hepatit ağa ve be, difteri, tifo, Tetanoz aşılarıdır. Her türlü koşul sağlandığı zaman Peru rahat bir şekilde gezilebilecek bir ülkedir.

Peru’da Gidilmesi Gereken Yerler

Peru denildiği zaman Dünyanın Yedi Harikası ve UNESCO dünya mirası olan And Dağları’nın en yüksek tepesindeki yedi harikadan biri olarak bilinen Machu Picchu gelmektedir. İnkalar hakkında daha fazla bilgi öğrenmek isteyen kişiler Aquas Calientes’e giderek orada bulunan Ay Tapınağını ziyaret etmelidir. Ülkede görülmesi gereken bir diğer yer ise volkanik oluşumlu doğa harikası olan tepelerin yer aldığı Arequipa’dır. Lima Katedrali, Sihirli Çeşme, Aşıklar Parkı, Rainbow Mountain, Beyaz şehir de ülkede gezilmesi ve görülmesi gereken önemli yerlerdir. Muazzam manzara eşliğinde piknik yapmak isteyenler ise Titikaka Gölü’ne uğramalıdır. Peru uçak bileti fiyatları araştırıldığı zaman kişiler bir rota belirlemeli ve gidecekleri yerlerin açık olduğu dönemlerde uçak biletlerini almalıdır.

Peru Lokasyonu

Uygunabiletal.com

Bilgisayar ve Telefonunuzdan kullanıcı dostu ara yüzü ile uygun uçak bileti almanın keyfini sürün

Sık Sorulan Sorular

Uygunabiletal web sitesi veya mobil uygulamasına girerek Uçak Bileti sayfasından Nereden ve Nereye noktalarını seçip tarih aralığını doldurduktan sonra “Bilet Ara” butonuna tıklayın ve ardından Uygunabiletal size en uygun seferleri listelesin, seferinizi seçip koltuk seçiminizi yaptıktan sonra rezervasyon yapabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.
Peru vizesi almak için konsolosluk web sitesine gidip gerekli vize başvuru şartlarını görebilir aynı zamanda randevu alabilirsiniz.
Uygunabiletal bütün işlemlerini SSL adı verilen ve kullanıcı ile Uygunabiletal arasında güvenli bir ağ kuran bir sistem üzerinden açık vermeden yapar. İnternet üzerinden karşılaştırma yaparak uçak bileti satın almanızı sağlayan Uygunabiletal, tüm bu işlemleri güvenlik ağı kullanarak yapar.
Uygunabiletal size Türkiye’de bulunan 250’den fazla havayolu firmasının uçak biletini sunar. Uygunabiletal ile havayolu firmalarının biletlerini kolay ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Gideceğiniz yeri seçip uçak seferlerini listeleyerek size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.
Uygunabiletal.com, THY, Pegasus, AnadoluJet, SunExpress başta olmak üzere dünya çapında 250’den fazla havayolu firmasının Peru uçak biletini sunar.
Üye olmadan uygunabiletal.com üzerinden Peru uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Uçak bileti satın almanız için bir üyelik oluşturmanıza gerek yok.