Romanya Uçak Bileti

Romanya Ülke Rehberi

Romanya

Romanya kelimesi Latince Romanus kelimesinden gelmektedir. Avrupa Birliği içerisinde yer alan ülkeler arasında en büyük olan 9.ülke konumundadır. Tarımsal üretim konusunda dünya genelinde ilk sırada gelmektedir. Orta Avrupa ülkesi olarak konumlanmaktadır. Kendisine özgü sofistike bir güzelliği bulunmaktadır. Sahip olduğu güzellikler ile dünyanın dört yanından turistleri kendisine çekmektedir. Ülkenin başkenti Bükreş’tir ve Bükreş “Küçük Paris” olarak anılmakta olan bir şehirdir.

Romanya ülkesi Avrupa içerisinde eski insan fosillerinin keşfedildiği özel bir ülkedir. Romanya denildiğinde akla Dracula’da gelmektedir. Bram Stoker’ın yaratmış olduğu bu karakter burada yer alan Bran Şatosu’nda yaşamakta idi. Günümüzde bu mekan ülke içerisinde en turistik bölgelerden biridir. Dünyanın dört yanında turistleri kendisine çeken ülke mutlaka gezilmesi gerekli olan ülkeler içerisinde yer almaktadır. Romanya uçak bileti araştırmaları ile birlikte insanlar kendi gezi planlarını yapabilir ve gerçekleştirebilirler. Doğrudan veya aktarmalı sefer ile yolculuk yapılabilmektedir.

Romanya sahip olduğu tarihi mekanlar ile de son derece önemli bir konuma sahiptir. Burada tarihi mekanlar kadar doğal güzellikler de bir hayli fazladır. Romanya Dünya Gezi ve Turizm Konseyi araştırmalarına göre turistik açıdan inanılmaz bir şekilde büyümekte olan dünyanın dördüncü ülkesi olarak tanımlanmıştır. Burada çingene kültürü görülebilmektedir. Ülke içerisinden Tuna nehri geçmektedir ve bu özelliği de son derece önemlidir.

Romanya Hakkında Temel Bilgiler

Romanya'nın başkenti aynı zamanda bir eyalet statüsü içerisinde olan Bükreş’tir. Ülek tam olarak 9 bölgeye ayrılmış durumdadır. En meşhur bölgeleri Orta Çağ’dan kalma olan kaleleri, kentleri ve ormanlık alanları ile birlikte Transylvania olmaktadır. Burada karanlık ormanlar ve oldukça etkileyici eski kaleler bulunmaktadır. Kişiler burada doğal ortamlarda huzur bulurken, tarihi yapılar ile tarihi yakından görebileceklerdir. Büyüleyici barok kentleri bulunmaktadır. Alman köyleri ve yüksek dağları da son derece ilgi çekici özelliklere sahiptir. Romanya'nın diğer bölgeleri içerisinde Crişina, Maramureş, Güney Bukovina gelmektedir.

Ülke Balkan yarımadasının kuzeyinde yer almaktadır. Karadeniz'in batı kıyılarına yaslanmış bir halde durmaktadır. Orta Avrupa’nın ise güneydoğusunda yer almaktadır. Moldova, Bulgaristan, Sırbistan ve Macaristan ile komşu durumdadır. Romanya aynı zamanda AB üyesi olduğu için de diğer ülkelere vizesiz yolculuklar mümkündür. Ülkeyi geziye gelmek isteyenler Romanya uçak bileti fiyatı araştırmaları ile birlikte gezi planları yapabileceklerdir.

Romanya'ya Nasıl Gidilir? Ne Zaman Gidilmelidir?

İnsanlar Romanya’ya nasıl gideceklerini merak etmektedirler. Romanya vize almanın zor olabileceği ülkeler içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle insanlar buraya gezi düzenlerken biraz zorlanabilmektedirler. İstanbul ile Bükreş arasında düzenli olarak direkt uçuşlar düzenlenmektedir. Buraya gelmek isteyenlerin havayolu tercih etmeleri en mantıklısı olacaktır. Ucuz Romanya uçak bileti araştırmaları ile birlikte kişiler istedikleri gibi seyahatlerini gerçekleştirebileceklerdir.

İnsanlar Romanya’ya gidebilecekleri en uygun zaman dilimlerini de merak etmektedir. Romanya’ya gitmek için en uygun olan zaman dilimleri nisan sonu ile haziran başıdır. Ağustos sonuna kadar yüksek sıcaklıklar yaşanmaktadır. Ülkenin özellikle Bükreş dahil olmak üzere yaz mevsimlerinde sıcaklıkları bir hayli yüksek olabilmektedir. Sıcaklardan hoşlanmayanlar için bu dönemlerde ziyaret gerçekleştirmek iyi olmayabilmektedir.

Romanya'da kış sezonuna dahil olmak ve burada kayak yapmak isteyenler için en uygun olan dönemler ise aralık ile mart ayları arasıdır. Bu dönemlerde ülkede kaya yapılabilmektedir. Bir başka turistik periyot ise kuş gözlemleme dönemleridir. Bu dönemler nisan ortası ile birlikte mayıs ortası arasıdır. Aynı zamanda ülke içerisinde eylül ve kim ayları da şarap tadım ayları olarak geçmektedir. İnsanlar kendi istedikleri dönemlerde rahatlıkla geziler düzenleyebilir ve Romanya’nın eşsiz atmosferini deneyimleyebilir.

Romanya Lokasyonu

Uygunabiletal.com

Bilgisayar ve Telefonunuzdan kullanıcı dostu ara yüzü ile uygun uçak bileti almanın keyfini sürün

Sık Sorulan Sorular

Uygunabiletal web sitesi veya mobil uygulamasına girerek Uçak Bileti sayfasından Nereden ve Nereye noktalarını seçip tarih aralığını doldurduktan sonra “Bilet Ara” butonuna tıklayın ve ardından Uygunabiletal size en uygun seferleri listelesin, seferinizi seçip koltuk seçiminizi yaptıktan sonra rezervasyon yapabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.
Romanya vizesi almak için konsolosluk web sitesine gidip gerekli vize başvuru şartlarını görebilir aynı zamanda randevu alabilirsiniz.
Uygunabiletal bütün işlemlerini SSL adı verilen ve kullanıcı ile Uygunabiletal arasında güvenli bir ağ kuran bir sistem üzerinden açık vermeden yapar. İnternet üzerinden karşılaştırma yaparak uçak bileti satın almanızı sağlayan Uygunabiletal, tüm bu işlemleri güvenlik ağı kullanarak yapar.
Uygunabiletal size Türkiye’de bulunan 250’den fazla havayolu firmasının uçak biletini sunar. Uygunabiletal ile havayolu firmalarının biletlerini kolay ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Gideceğiniz yeri seçip uçak seferlerini listeleyerek size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.
Uygunabiletal.com, THY, Pegasus, AnadoluJet, SunExpress başta olmak üzere dünya çapında 250’den fazla havayolu firmasının Romanya uçak biletini sunar.
Üye olmadan uygunabiletal.com üzerinden Romanya uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Uçak bileti satın almanız için bir üyelik oluşturmanıza gerek yok.