Rusya Uçak Bileti

Rusya Ülke Rehberi

Rusya

Yönetim şekli federal yarı başkanlık tipi cumhuriyet olmaktadır. Rusya yüzölçümü ile birlikte dünya genelinde var olan en büyük ülke konumundadır. Dünya yaşam alanının sekizde birini kapsamaktadır. Rusya aynı zamanda 2014 yılı ile birlikte 144 milyon nüfusa sahip olmaktadır. Dünyanın en kalabalık olan dokuzuncu ülkesi konumundadır. Rusya ülkesi Kuzey Avrupa’nın tamamına ve Doğu Avrupa’nın ise büyük bir kısmına uzanmaktadır. Bu nedenle dokuz zaman dilimine yayılmaktadır. Üzerinde de çok çeşitli çevre ve yer şekilleri bulunmaktadır.

Rusya topraklarında 23 tane UNESCO Dünya Mirası bulunmaktadır. 40 tane de UNESCO Biyosfer Rezervi, 42 Milli Park ve 101 Doğa Rezervi yer almaktadır. Aynı zamanda ülkede oldukça geniş bir doğal kaynak rezervi bulunmaktadır. Kereste, petrol, doğal gaz, kömür, cevher ve diğer mineraller bakımından son derece zengin içeriklere sahip olan bir ülkedir.

Rusya Federasyonu 85 tane federal bölüme ayrılan bir ülkedir. Federal bölümlerin her biri eşit bir şekilde iki delege ile birlikte Federasyon Konseyinde temsil edilmektedirler. Federal bölümler de sahip oldukları özerklikler bakımından farklılık gösterebilmektedirler. Rusya ülkesinin başkenti Moskova olmaktadır. Diğer önemli şehirleri içerisinde St. Petersburg, Kazan, Novosibirsk, Samara ve Kaliningrad yer almaktadır.

Rusya’nın çok fazla komşusu bulunmaktadır. Norveç, Finlandiya, Estonya, Letonya, Litvanya, Polonya, Belarus, Ukrayna, Gürcistan, Azerbaycan, Kazakistan, Çin, Moğolistan ve Kuzey Kore gibi çok çeşitli komşuları bulunmaktadır. Deniz sınırı olarak da komşuları bulunmaktadır. Ohotsk Denzi ile Japonya ve Berin Boğazı ile de ABD ile komşu olmaktadır. Geniş yüzölçümü ile pek çok kültürel yapıyı bünyesinde barındıran ülkeye ziyaretler gerçekleştirebilmek için Rusya uçak bileti araştırmaları gerçekleştirilebilmektedir.

Rusya’ya Nasıl Gidilir?

İstanbul ve Ankara üzerinden direkt uçuşlar ile birlikte ulaşım sağlanabilmektedir. Kişiler bunun yanında aktarmalı seçenekler ile de ulaşımlarını sağlayabileceklerdir. Ülkenin pek çok şehrine direkt uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Bu sayede insanlar oldukça hızlı ve aynı zamanda konforlu bir şekilde ulaşım sağlayabileceklerdir. Rusya uçak bileti fiyatı araştırmaları ile birlikte kişiler kendi bütçelerine uygun olacak şekilde biletler bulabilmekte ve geziler düzenlenebilmektedir.

Rusya'yı ziyaret etmek isteyenler hangi dönemlerde ziyaret etmeleri gerektiğini merak etmektedirler. Ülke çapında kış mevsimleri oldukça sert bir şekilde geçmektedir. Kış aylarının bu kadar sert geçmesi çeşitli aktivitelerin gerçekleştirilmesine engel olabilmektedir. Bu nedenle kültürel gezilerde ülkeyi tamamen gezebilmek, aktiviteler bakımından kısıtlanmamak gibi nedenlerden dolayı yaz aylarında gezi düzenlenmesi tavsiye edilmektedir.

Rusya Kültürü

Soğuk savaş sonrasında hızlı bir şekilde kabuk değiştirmiştir. Bugün dünyanın en kalabalık, pahalı ve lüks ülkelerinden biri olmaktadır. Moskova'nın her tarafında art arda açılmış olan lüks alışveriş merkezleri, oteller ve eğlence merkezleri gibi alanlar nedeni ile Moskova son derece önemli bir şehir haline gelmiştir. Moskova aynı zamanda kültürel yapıları, tarihi dokuları ile de son derece önemli bir noktadadır. Şehir sadece Ruslara yönelik değil, buraya gelenler için de muhteşem hizmetler verebilmektedir.

Rusya kozmopolit bir yapıya sahiptir. Kültürel birikimi, ekonomisi, hatta siyasi kararları ile kendisine özgü özellikler barındırmaktadır. Bu özellikleri ile de dünya genelinde insanlar üzerinde etkiler bırakmaktadır. Ülke çapında yer alan müzeler, eserler, mimari özellikler, eğlence mekanları, doğal ortamlar son derece ilgi çekmektedir. Eğlence dolu bir yaşama sahip olan bu ülkede hareketli ve renkli gece hayatı yaşanmaktadır. Ruslar eğlenceye ve lüks yaşama olan düşkünlükleri ile bilinmektedir. Bu nedenle geceleri de son derece renkli bir yaşam bulunmaktadır. Ucuz Rusya uçak bileti ile birlikte insanlar uygun fiyatlı bir şekilde geziler düzenleyebileceklerdir.

Rusya Lokasyonu

Uygunabiletal.com

Bilgisayar ve Telefonunuzdan kullanıcı dostu ara yüzü ile uygun uçak bileti almanın keyfini sürün

Sık Sorulan Sorular

Uygunabiletal web sitesi veya mobil uygulamasına girerek Uçak Bileti sayfasından Nereden ve Nereye noktalarını seçip tarih aralığını doldurduktan sonra “Bilet Ara” butonuna tıklayın ve ardından Uygunabiletal size en uygun seferleri listelesin, seferinizi seçip koltuk seçiminizi yaptıktan sonra rezervasyon yapabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.
Rusya vizesi almak için konsolosluk web sitesine gidip gerekli vize başvuru şartlarını görebilir aynı zamanda randevu alabilirsiniz.
Uygunabiletal bütün işlemlerini SSL adı verilen ve kullanıcı ile Uygunabiletal arasında güvenli bir ağ kuran bir sistem üzerinden açık vermeden yapar. İnternet üzerinden karşılaştırma yaparak uçak bileti satın almanızı sağlayan Uygunabiletal, tüm bu işlemleri güvenlik ağı kullanarak yapar.
Uygunabiletal size Türkiye’de bulunan 250’den fazla havayolu firmasının uçak biletini sunar. Uygunabiletal ile havayolu firmalarının biletlerini kolay ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Gideceğiniz yeri seçip uçak seferlerini listeleyerek size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.
Uygunabiletal.com, THY, Pegasus, AnadoluJet, SunExpress başta olmak üzere dünya çapında 250’den fazla havayolu firmasının Rusya uçak biletini sunar.
Üye olmadan uygunabiletal.com üzerinden Rusya uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Uçak bileti satın almanız için bir üyelik oluşturmanıza gerek yok.