Sabiha Gökçen Havalimanı Uçak Bileti

Sabiha Gökçen Havalimanı Rehberi

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

İstanbul’un Pendik sınırları içerisinde bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı 2001 yılından beri İstanbul’un 2. havalimanı olarak hizmet veriyor. Havalimanı adını Türkiye’nin ilk kadın pilotu, dünyanın ise ilk kadın savaş pilotu olan Sabiha Gökçen’den almış. Sabiha Gökçen Havalimanı’da engelli yolcular için hayatı kolaylaştıran imkanlar da mevcut. Sabiha Gökçen Havalimanı uçak biletinizi alırken engelliler için yapılan düzenlemeleri de araştırmanızda fayda var.

Ulaşım

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Kozyatağı, Kadıköy, Levent ve Bostancı’ya belediye otobüsleriyle ulaşmak mümkün. İzmit, Kadıköy, Kozyatağı ve Taksim’e ise yolcu servisleri var. Raylı sistem inşası devam eden bölgeye yakında metro da bağlanacak. Sabiha Gökçen Havalimanı uçak biletinizi ayırtırken sizi havalimanına ulaştıran en pratik yolları tercih edin.

İstanbul Şehir Rehberi

İstanbul şehrinin Anadolu Yakası’nda bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı’na çok yakın olmasa da gezebileceğiniz pek çok yer var. Otobüsle veya taksiyle gidebileceğiniz Kanlıca, Beylerbeyi, Üsküdar, Beykoz ve Kadıköy bunlara örnek… Sabiha Gökçen Havalimanı uçak biletinizi alırken şehir rehberi edinmenizi öneririz.

Gezilecek Yerler

Anadolu Hisarı
Yüzlerce yıllık tarihiyle ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri olan Anadolu Hisarı’na uğrarsanız Göksu Nehri üzerinde tekne turu yapmayı ihmal etmeyin.

Beylerbeyi
Osmanlı İmparatorluğu döneminde Yeniçeri Ağası Mehmet Paşa’nın yaptırdığı büyük yalının ardından “Beylerbeyi” olarak anılmaya başlanan semt görülmesi gereken yerlerden.

Kanlıca
“Yoğurt” denince ilk akla gelen İstanbul semtidir Kanlıca. Günümüzde de Kanlıca Sahili’nde Kanlıca Yoğurt’u satan pek çok yer var. 

Kuzguncuk
Eskiden azınlıkların en çok ikamet ettiği bölgelerden biri olan Kuzguncuk’ta kilise, cami ve sinagogları yan yana görebilirsiniz.

Şile
İstanbul’da da tatil kaçamağı yapabileceğiniz ender yerlerden olan Şile özellikle yaz aylarında çok kalabalık.

Kız Kulesi
Üsküdar’ın ve Boğaz’ın nazlı prensesi Kız Kulesi’ne hem uzaktan bakmak hem de ziyaret etmek ayrı birer keyif…

Prens Adaları
Büyükada, Heybeliada, Burgazada ve Kınalıada yolculuğunu doğal güzelliklerle taçlandırmak isteyenleri bekliyor.

Konaklama

ISG Airport Hotel
Sabiha Gökçen Havalimanı’na sadece 104 metre uzaklıkta olan ISG Airport Hotel’den havalimanına düzenli olarak ücretsiz shuttle hizmeti var. 

The Green Park Pendik Hotel & Convention Center
Konaklama dışında toplantı, kongre ve düğünlere de kapıları açık olan The Green Park Pendik Hotel & Convention Center’da spadan da yararlanabilirsiniz.

Crowne Plaza Istanbul Asia

Havalimanı yakınında konaklarken lüksü de yaşamak isteyenlerin tercihi Crowne Plaza İstanbul Asia’dan yana oluyor.

Yeme-İçme

Kilisli Fiko
Yuvarlama Çorbası ve ekmek içinde kebap servisi yapan Kilisli Fiko’nun yeri Haydarpaşa’da…

Gaziburma
Pendik’teki Gaziburma’nın kahvaltısı ve tatlıları gidenlerden büyük alkış alıyor.

Cemil Usta Köfte & Balık
“Trabzon’da Akçaabat Köftesi yiyemedik.” diye üzülmeyin. Cemil Usta Köfte & Balık’ta aradığınız lezzeti bulacaksınız.

Çiya Sofrası
Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu mutfağından tatlar barındıran Çiya Sofrası’nda damak tadınızı zorlamanız gerekecek.

Alışveriş

Sabiha Gökçen Havalimanı uçak biletinizi ayırtırken Via Port’a da bir göz atın. Via Port Alışveriş Merkezi Sabiha Gökçen Havalimanı’na çok yakın!

Sabiha Gökçen Havalimanı