Şili Uçak Bileti

Şili Ülke Rehberi

Şili

Şili uçak bileti sayesinde Şili’ye gidildikten sonra komşu olan diğer ülkelere çok rahat geçiş yapılabilmektedir. Bununla birlikte Şili’de bulunan doğal güzelliklere şahit olmak ve yeni kültürler keşfetme isteyenlerin kesinlikle gitmesi gereken yerlerden biridir.

Şili Hakkında

Şili’nin büyük okyanusa kıyısı bulunmaktadır. Arjantin ve Şili Güney Amerika’nın en güneyinde bulunan iki ülkedir. Şili’nin doğu Arjantin’de sınırını dünya UNESCO Dünya mirasına giren And dağları belirlemektedir. Kuzeyinde ise Bolivya ve Peru ülkeleri bulunur. Direk boğazı ülkenin Antartica ile sınırını belirlemektedir. Şili bir güney yarım küre ülkesidir. Bu nedenle yaz ayları yani haziran, temmuz ve ağustos ülkenin kış dönemidir. Bununla birlikte ülkenin başkenti olan Santiago akdeniz iklimine sahiptir. Burada kış aylarında 8°, yaz aylarında 20° sıcaklık bulunmaktadır. Ilıman hava koşulları olduğu için kışın Ant Dağları’nda kaymak pek çok tarafından tercih edilir. Santiago‘nun kış ayları yani haziran, temmuz ve ağustos ayları çok yağış almaktadır. Bu da seyahatleri oldukça zorlaştıran bir durumdur. Bu nedenle Şili’ye ocak, şubat, mart aylarında gitmek daha mantıklıdır.

Şili’nin vatandaşları oldukça sıcakkanlı, enerjik ve eğlencelidir. Bu nedenle gelen turistler Şili insanlarının yanında kendilerini oldukça rahat hisseder. Şili’nin coğrafi izole yapısı sebebiyle kendine özgü bir kültürü vardır. Bu nedenle farklı bir kültürü keşfetmek isteyen kişiler Şile’ye gelmelidir. Ucuz Şili uçak bileti almak isteyen kişiler ise haziran, temmuz, ağustos aylarında gelerek daha uygun fiyatlı bir tatil yapabilir. Şili’nin coğrafi özellikleri oldukça zengin olduğu için mutfağı da oldukça çeşitlidir. Genel olarak ülkede okyanus kıyısı şeridi çok uzun olduğu için deniz ürünleri ağırlıklı bir mutfak yaygındır.

Şili’de Gezilecek Yerler

Şili’nin başkentine gidecek olan kişiler Plaza de Armas’a mutlaka gitmelidir. Burası şehrin en kalabalık ve en hareketli yerlerinden biridir. Bu meydan genelde Santiago’ya gelen kişilerin buluşma noktasıdır. Meydanın çevresinde ise insanların ihtiyaç duyabileceği her şey bulunmaktadır. Santiago’da bulunan bir diğer gezilmesi gereken yer de Catedral Metropolitana de Santiago’dur. İhtişamlı yapısı ve tarihi dokusu ile Şili’de en önde gelen yapılardan biri olarak bilinir. 1800 senelerinde inşa edilen bu Katedrale girmek isteyenlerden ücret alınmamaktadır. Yine Santiago’da yer alan San Cristobal Tepesi eşsiz bir manzara izlemek isteyenlerin mutlaka uğraması gereken bir yerdir. Fotoğraf çekmeyi seven kişiler burada unutulmaz manzaralar fotoğraflayacaktır.

Şili uçak bileti fiyatları karşılaştırması yapılırken Atamaca Çölü’ne gidilebilecek zamanlardan bilet araştırması yapmak önerilir. Şili’ye giden herkesin görmesi gereken yerlerden biri olan Atamaca Çölü dünyanın en sıcak ve en kurak çölüdür. Özellikle seyahatine macera katmak isteyenlerin uğraması gereken bir yerdir. Museo Nacional de Bellas Artes Güney Amerika’nın en kapsamlı ve en eski müzelerinden biridir. Sanatı çok seven gezginlerin vazgeçilmez adreslerinden biri olduğu için gelen herkesin gitmesi gereken bir müzedir.

Şili Lokasyonu

Uygunabiletal.com

Bilgisayar ve Telefonunuzdan kullanıcı dostu ara yüzü ile uygun uçak bileti almanın keyfini sürün

Sık Sorulan Sorular

Uygunabiletal web sitesi veya mobil uygulamasına girerek Uçak Bileti sayfasından Nereden ve Nereye noktalarını seçip tarih aralığını doldurduktan sonra “Bilet Ara” butonuna tıklayın ve ardından Uygunabiletal size en uygun seferleri listelesin, seferinizi seçip koltuk seçiminizi yaptıktan sonra rezervasyon yapabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.
Şili vizesi almak için konsolosluk web sitesine gidip gerekli vize başvuru şartlarını görebilir aynı zamanda randevu alabilirsiniz.
Uygunabiletal bütün işlemlerini SSL adı verilen ve kullanıcı ile Uygunabiletal arasında güvenli bir ağ kuran bir sistem üzerinden açık vermeden yapar. İnternet üzerinden karşılaştırma yaparak uçak bileti satın almanızı sağlayan Uygunabiletal, tüm bu işlemleri güvenlik ağı kullanarak yapar.
Uygunabiletal size Türkiye’de bulunan 250’den fazla havayolu firmasının uçak biletini sunar. Uygunabiletal ile havayolu firmalarının biletlerini kolay ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Gideceğiniz yeri seçip uçak seferlerini listeleyerek size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.
Uygunabiletal.com, THY, Pegasus, AnadoluJet, SunExpress başta olmak üzere dünya çapında 250’den fazla havayolu firmasının Şili uçak biletini sunar.
Üye olmadan uygunabiletal.com üzerinden Şili uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Uçak bileti satın almanız için bir üyelik oluşturmanıza gerek yok.