Sinop Havalimanı Uçak Bileti

Sinop Havalimanı Rehberi

Şehre uzaklığı 8 km olan Sinop Havalimanı’ndan yalnızca iç hatlara yönelik uçuşlar yapılıyor. Havalimanı 1993 yılından beri Sinop’un hizmetinde…

Ulaşım

Sinop Havalimanı’yla şehir arası ulaşım özel servisler ve araç kiralamayla sürdürülüyor.

Sinop Şehir Rehberi

Türkiye’nin en kuzeyinde bulunan Sinop aynı zamanda tek doğal liman... Medeniyetler toprakları üzerinden gelip geçerken önemli bir ticaret merkezi olmuş. Adını mitolojik kahraman “Sinope”den alan şehrin en ünlü siması ise burada doğan Diyojen. Sinop’a gitmek için en uygun zaman yaz ayları… Çünkü şehrin doğal güzellikleri resmi geçitlerini yaz aylarında sergiliyor. Sinop Havalimanı uçak biletiniz ile yola çıkarken kendinizi Sinop’un tarihi ve doğal güzelliklerine hazırlayın.

Gezilecek Yerler

Etnografya Müzesi 

1979 yılında restore edilen Etnografya Müzesi binası 2001 yılından beri müze olarak kullanılıyor. Sinop Havalimanı uçak biletinizle tarihi keşfetmeye uçun.

Sinop Kalesi

Milattan önce 7. yüzyıldan kalan Sinop Kalesi şehri dış tehlikelerden korumak amacıyla yapılmış. Kalenin manzarası gidenlerin nefesini kesiyor.

Sinop Cezaevi

Gaskalılar Dönemi’nde yapılan Sinop Cezaevi’nde zamanında Sabahattin Ali, Refik Halit Karay ve Kerim Korcan mahkum olarak kalmış.

Balatlar Kilisesi

Yabancı turistlerin büyük ilgi gösterdiği Balatlar Kilisesi milattan sonra 660’da Bizanslılar tarafından inşa edilmiş.

İnaltı Mağarası

İnaltı Köyü’nde bulunan İnaltı Mağarası’nın çevresinde ziyarete gelenler için yürüyüş parkuru düzenlemeleri yapılmış.

Hamsilos Koyu

Sinop’a 11 km uzaklıktaki Hamsilos Koyu piknik yapmak veya gün batımını izlemek isteyenleri bekliyor.

Konaklama

Ucayali Hotel

Araba kiralama hizmetleri ve otoparkı bulunan Ucayali Hotel hem yalnız seyahat edenler hem de aileler tarafından tercih ediliyor.

Hotel Pepita

Evcil hayvan dostu olan Hotel Pepita’nın genelinde ücretsiz wi-fi kullanılabiliyor.

İtalian Palace Hotel

Sinop Havalimanı uçak biletinizi alırken İtalian Palace Hotel’in de konaklama olanaklarına bir göz atın.

Yeme – İçme

Okyanus Balıkevi

Balığın yanında gelen turşu kavurma ve mısır ekmeğine de hayran kalacağınız Okyanus Balıkevi’nde balık yemenin tadını çıkarın.

Şekerci Mehmet Gürbüz

Tatlı krizlerinizi yatıştıracak bir lezzet arıyorsanız tam yerine geldiniz. Şekerci Mehmet Gürbüz’ün Boyabat Ezmesi’ni tadın ve krizinizi yatıştırın.

Teyze’nin Yeri

Cevizli mantısı ile tanınan Teyze’nin Yeri gidip mantısını tadanlardan alkış alıyor.

Alışveriş

Sinop’ta liman ve çevresinde bulunan dükkanlardan hediyelik maket gemi ve Sinop Ayvancık Keteni alabilirsiniz. Ayrıca Sinop bıçaklarıyla da ünlü. Özel yapılan bıçaklara da  bir göz gezdirin.

Sinop Havalimanı