Slovakya Uçak Bileti

Slovakya Ülke Rehberi

Slovakya

Slovakya Orta Avrupa bölgesinde yer almaktadır. Slovakya Cumhuriyeti’nin sınırları Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Polonya, Ukrayna ve Macaristan ile çizilmiş bir durumdadır. Ülke parlamenter cumhuriyet ile yönetilmektedir. Ülke 8 bölgeye ve tam olarak 79 ilçeye ayrılmış durumdadır. Ülkenin başkenti ise Bratislava’dır. Başkenti kadar önem taşıyan büyük şehirleri Kosice, Presov, Zilina, Banksa, Nitra, Trnava, Martin, Trencın ve Poprad şeklindedir. Türkiye'den direkt uçuşlar bulunmaktadır. Kişiler bu direkt uçuşlar ile birlikte Polonya’ya ulaşabilmektedir. Uçuşlar ülkenin başkenti olan Bratislava’ya olmaktadır. Burada yer alan Bratislava Havalimanı’na inişler gerçekleştirilmektedir. Karayolu ile gitme şansı elde etmek isteyenler Edirne üzerinden gidebilecekledir. Ancak bu şekilde yolculuk yapmak çok uzun sürecektir. Kapı Kule Sınır Kapısı’ndan geçilerek gidilebilecektir. Tren ile birlikte de ulaşım gerçekleştirilebilmektedir. İstanbul, Sofya, Belgrad, Budapeşte, Bratislava hattı kullanılarak ulaşım sağlanabilmektedir. Slovakya uçak bileti araştırmaları ile birlikte konforlu ve efektif bir şekilde yolculuk gerçekleştirilebilecektir. 

Slovakya’ya Ne Zaman Gidilir?

Ülkeyi ziyaret etmek için en uygun olan zaman dilimleri ilkbahar ve sonbahar ayları olarak geçmektedir. Mayıs ayında günler hızlı bir şekilde ısınmaya başlamaktadır. Hafif bir esinti de gün içerisinde insanları serinletmektedir. Bu nedenle kültürel gezi düzenleyecek olanların buraya ilkbahar ve sonbahar aylarında gelmeleri önerilmektedir. İlkbahar sezonunun bir diğer güzelliği ise çiçek mevsimi olmasıdır. Yollar boyunca meyve ağaçları ve çiçekler ile karşılaşılmaktadır. 

Sonbahar aylarının ise temiz ve duru bir havası bulunmaktadır. Bu nedenle önerilmektedir. Kış aylarında da kar sevenler ülkeyi ziyaret edebileceklerdir. Kış aylarında ülke karlara bürünmektedir. Bu da muhteşem bir manzara oluşturmaktadır. Sıcak sevdalıları için ise ülkenin en kalabalık olan ve 30 dereceyi gören yaz ayları tavsiye edilmektedir. 

Slovakya insanları oldukça sıcakkanlı olmaktadır. Sıcakkanlı ve arkadaş canlısı olan halk ile birlikte sosyalleşmek çok daha kolay olmaktadır. Özellikle yabancı uyruklu olan kişilere son derece nazik olmaktadırlar. Ülke 1993 yılında bağımsızlığını kazanmıştır. Tarihin henüz genç olması nedeni ile halk bu konuda son derece hassas olabilmektedir.

Slovakya Kültürü

Kültürlerinde el sıkışmak yerine yanaktan öpüşmek yer almaktadır. İki erkeğin yanaktan öpüşmesi burada gayet olağandır. Kadınların da bu eylemi gerçekleştirmeleri epey yaygın bir şekilde olmaktadır. Slovaklar son derece misafirperver insanlardır. Bu nedenle bir Slovak tarafından eve davet edilen kişiler güzel yemekler, içecekler ile karşılaşacaktır. Öğle yemeği günün ana yemeği olarak görülmektedir. Bu nedenle iki, üç ya da fazla çeşit yemek yemektedirler. Davet edilen eve küçük bir şarap ve bir kutu çikolata gidilmesi burada yaygın bir gelenektir. Bunların yanında bir buket çiçek götürmek de burada kibarlık olarak görülebilmektedir. 

Slovakya Avrupa ülkeleri içerisinde en güvenilir ülkeler içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle buraya gezi düzenleyecek olan kişiler gönül rahatlığı ile gelebilmektedir. Slovakya uçak bileti fiyatı araştırmaları ile birlikte kişiler istedikleri gibi geziler yapabileceklerdir. 

Slovakya’da son derece canlı bir gece hayatı yer alır. Rengarenk ve eğlence dolu geceler olmaktadır. Her türlü yaratıcılık burada bulunmaktadır. Son derece cıvıl cıvıl olan halk ile keyif oldu vakitler geçirebilmek mümkündür.

Ülkenin mutfak kültüründe de basit ve doyurucu olan yemek çeşitleri yer almaktadır. Et yemeklerinin çeşitliliğinin yanında burada vejetaryenler için de son derece güzel çeşitler bulunmaktadır. Şehirlerde pek çok konuda yemek çeşitleri bulunmaktadır. Geleneksel yemekler burada oldukça lezzetlidir ve gelenlerin mutlaka tatması gerekmektedir. Ucuz Slovakya uçak bileti ile birlikte kişiler istedikleri şekilde uygun fiyatlı geziler düzenleme şansı elde edebilmektedirler. Ülkede gezilmesi, görülmesi gerekli olan pek çok yer bulunmaktadır. Slovakya mutlaka gezilmesi gerekli olan ülkeler içerisinde yer almaktadır.

Slovakya Lokasyonu

Uygunabiletal.com

Bilgisayar ve Telefonunuzdan kullanıcı dostu ara yüzü ile uygun uçak bileti almanın keyfini sürün

Sık Sorulan Sorular

Uygunabiletal web sitesi veya mobil uygulamasına girerek Uçak Bileti sayfasından Nereden ve Nereye noktalarını seçip tarih aralığını doldurduktan sonra “Bilet Ara” butonuna tıklayın ve ardından Uygunabiletal size en uygun seferleri listelesin, seferinizi seçip koltuk seçiminizi yaptıktan sonra rezervasyon yapabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.
Slovakya vizesi almak için konsolosluk web sitesine gidip gerekli vize başvuru şartlarını görebilir aynı zamanda randevu alabilirsiniz.
Uygunabiletal bütün işlemlerini SSL adı verilen ve kullanıcı ile Uygunabiletal arasında güvenli bir ağ kuran bir sistem üzerinden açık vermeden yapar. İnternet üzerinden karşılaştırma yaparak uçak bileti satın almanızı sağlayan Uygunabiletal, tüm bu işlemleri güvenlik ağı kullanarak yapar.
Uygunabiletal size Türkiye’de bulunan 250’den fazla havayolu firmasının uçak biletini sunar. Uygunabiletal ile havayolu firmalarının biletlerini kolay ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Gideceğiniz yeri seçip uçak seferlerini listeleyerek size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.
Uygunabiletal.com, THY, Pegasus, AnadoluJet, SunExpress başta olmak üzere dünya çapında 250’den fazla havayolu firmasının Slovakya uçak biletini sunar.
Üye olmadan uygunabiletal.com üzerinden Slovakya uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Uçak bileti satın almanız için bir üyelik oluşturmanıza gerek yok.