Slovenya Uçak Bileti

Slovenya Ülke Rehberi

Slovenya

Slovenya Güney Orta Avrupa sınırları içerisinde yer alan bir ülkedir. Slovenya Cumhuriyeti’nin sınırlarında Avusturya, Hırvatistan, Macaristan, İtalya, Adriyatik Denizi yer almaktadır. Ülkenin komşuları bu şekildedir. Baron ve Roma mimarisi ülke içerisinde sıklıkla görülmektedir. Eski Sloven şehirlerinde eski yapıları çok daha sıklıkla görebilmek mümkündür. Kuzeybatı taraflarında yer alan ve hem kırsal hem de şehir mimarisi açısından son derece benzer yapılara sahip olan Avusturya ile çokça benzer tarafları bulunmaktadır.

Ülkede şehir içi ulaşımda otostop kullanmak son derece yararlı olabilir. Çünkü ülkede otostop oldukça yaygın olabilmektedir. Slovenya topraklarında otostop son derece ilgi çekici olabilmektedir. Gezginler için toplu taşıma kullanmak bazı zamanlarda zorlu olabilmektedir. Hizmet saatlerinde var olabilecek değişiklikler, güzergahlar anlaşılmadığında yolculuklar son derece zorlu olabilmektedir. Bu nedenle kişilerin önceden planlama yaparak ülkeye gezi düzenlemeleri gerekmektedir. Cumartesi, pazar günlerinde toplu taşıma araçlarının çok daha seyrek bir şekilde çalışma gerçekleştirdikleri atlanmamalıdır. Slovenya uçak bileti ile birlikte insanlar ülkeye gezi düzenleyebilmekte ve istedikleri gibi burada kültürel geziler düzenleyebilmektedirler.

Slovenya Özellikleri

Slovenya topraklarına gezi düzenleyenler burada pek çok farklı aktivite ile birlikte dolu dolu vakit geçirebileceklerdir. Alp dağları, nehirleri ile son derece muhteşem doğal ortamlara sahiptir. Bu doğal ortamlarda gerçekleştirilen doğa yürüyüşleri ülke içerisinde yaygındır. Burayı geziye gelenler bu aktivitelere katılabilir, doğa sporları yapabilir. Dağ bisikleti, rafting, kayak gibi doğa sporları burada rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir.

Ülkenin güney bölgesinde çokça mağara bulunmaktadır. Kültürel geziler düzenlemek isteyenler burada yer alan mağaralarda tarihin izlerine rastlayabileceklerdir. Gezginler aynı zamanda burada yer alan spalarda da keyif çıkarabilmektedirler. Adriyatik Denizi’nde yüzülerek spa tatilleri yapılabilmektedir. Ülkede ormanlara gidecek olanlara kene aşısı olmaları önerilmektedir. Fiili saldırı çok nadiren olsa da insanların dikkatli olmalarında yarar bulunmaktadır. Ormanlarda bir ayı ile karşılaşma olasılığı bulunmaktadır. Kişiler bu noktada dikkatli bir şekilde gezi yapmaya özel göstermelidirler.

Slovenya’nın son derece gelişmiş özelliklerde sağlık sektörü bulunmaktadır. Acil herhangi bir durum oluştuğunda kişiler rahatlıkla 112 acili arayarak polis, ambulans gibi hizmetlerden yararlanabilmektedirler. Sağlık sektöründe hijyen standartları son derece yüksektir. Ülkedeki musluk suyu içilebilir sudur. Slovenya uçak bileti fiyatı araştırmaları yapılarak ülkeye gelebilmek için en uygun olan uçak biletleri bulunabilmektedir.

Slovenya'nın UNESCO Korumasında Olan Mekanları

Slovenya'da gezilebilecek çok sayıda UNESCO tarafından koruma altına alınmış olan pek çok alan bulunmaktadır. Dini, mimari, miras, kültürel özelliklerde mekanların pek çoğu koruma altına alınmıştır. Ülkede yer alan tarihi yapılar mutlaka görülmeye değer yapılardır. Buraya gelenlerin ülkede keşfetmeleri gerekli olan pek çok yer bulunmaktadır. Slovenya mutlaka kültürel gezi düzenlenmesi gerekli olan ülkeler içerisinde yer almaktadır.

Skocjan Mağaraları 1986 yılından beri UNESCO tarafından korunmaktadır. Doğal köprüleri, pencereleri ile birlikte son derece görülmesi gerekli olan yerler içerisinde yer almaktadır. 2011 yılında ise çok az bir bölümü ziyaretçilere açık bir şekilde bırakılmıştır. İnsanlar gezi düzenleyebilmektedirler.

Alplerin çevresinde yer alan kazık konutlar ve Merkür mirası da son derece önemli bir noktada yer almaktadır. Karstik kireçtaşı yaylası gibi alanlar da ziyaret edilmesi gerekli olan yerlerdendir. Slovenya'nın sahip olduğu kültür özellikleri, mimari ve tarihi yapılar ülkenin her yerinde rahatlıkla görülebilmektedir. Kaleler, saraylar, malikaneler burada çoğunlukla bulunmaktadır. Açık hava müzeleri, manastırlar, kiliseler mutlaka görülmelidir. Ucuz Slovenya uçak bileti ile birlikte insanlar burada yer alan birbirinden önemli mekan ve yapıları son derece uygun fiyatlı bir gezi düzenleyerek görebilecektir.

Slovenya Lokasyonu

Uygunabiletal.com

Bilgisayar ve Telefonunuzdan kullanıcı dostu ara yüzü ile uygun uçak bileti almanın keyfini sürün

Sık Sorulan Sorular

Uygunabiletal web sitesi veya mobil uygulamasına girerek Uçak Bileti sayfasından Nereden ve Nereye noktalarını seçip tarih aralığını doldurduktan sonra “Bilet Ara” butonuna tıklayın ve ardından Uygunabiletal size en uygun seferleri listelesin, seferinizi seçip koltuk seçiminizi yaptıktan sonra rezervasyon yapabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.
Slovenya vizesi almak için konsolosluk web sitesine gidip gerekli vize başvuru şartlarını görebilir aynı zamanda randevu alabilirsiniz.
Uygunabiletal bütün işlemlerini SSL adı verilen ve kullanıcı ile Uygunabiletal arasında güvenli bir ağ kuran bir sistem üzerinden açık vermeden yapar. İnternet üzerinden karşılaştırma yaparak uçak bileti satın almanızı sağlayan Uygunabiletal, tüm bu işlemleri güvenlik ağı kullanarak yapar.
Uygunabiletal size Türkiye’de bulunan 250’den fazla havayolu firmasının uçak biletini sunar. Uygunabiletal ile havayolu firmalarının biletlerini kolay ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Gideceğiniz yeri seçip uçak seferlerini listeleyerek size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.
Uygunabiletal.com, THY, Pegasus, AnadoluJet, SunExpress başta olmak üzere dünya çapında 250’den fazla havayolu firmasının Slovenya uçak biletini sunar.
Üye olmadan uygunabiletal.com üzerinden Slovenya uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Uçak bileti satın almanız için bir üyelik oluşturmanıza gerek yok.