Sudan Uçak Bileti

Sudan Ülke Rehberi

Sudan

Sudan Cumhuriyeti resmi adı olmaktadır. Afrika kıtası içerisinde en büyük olan üçüncü ülke konumunda yer almaktadır. 2011 yılı ile birlikte ülke ikiye ayrılmıştır. Sudan ve Güney Sudan olarak ikiye ayrılan ülkenin kuzey kısmı bu bölünme ile birlikte büyük bir petrol kaynağı kaybetmiştir. Bu nedenle de hızlı bir şekilde fakirleşme söz konusu olmuştur. Güney tarafında da rant kavgaları hızlı bir şekilde devam ettiğinden, iç savaş bu bölgede devam ediyor. 

Ülke ikiye ayrılmadan önce tarihi dokuları, arkeoloji alanları, Kızıl Deniz gibi doğal güzellikleri, ormanları, kuzeyde yer alan çölleri, yaşam parkları ve yerli kabileler ile birlikte son derece renkli ve kendisine has güzelliklere sahip olan bir ülke konumundaydı. Bölünme sonrasında ülke genelinde pek çok durum değişiklik göstermiştir. Bölünme öncesinde içerisinde pek çok Afrika özelliklerinin görülebilmesi ile birlikte ülke küçük bir Afrika olarak görülebilmekte idi. Güney Sudan bölümünde tüm vahşi parkları yer almaktadır. Bu nedenle Sudan’a gezi düzenleyecekler burada safari yapamamaktadırlar. Sudan uçak bileti araştırmaları ile birlikte ülkeye giriş yapılabilir, geziler düzenlenebilmektedir. 

Sudan Özellikleri

Sudan ülkesinde orta sınıf bulunmuyor. Bu ülkede maaşlar oldukça düşük ve bu nedenle ülkede nüfusun büyük bir çoğunluğu Araplar tarafından oluşturulmaktadır. Beja, Dinka, Nuer gibi Afrika yerli kabilelerini görebilmek de mümkün olmaktadır. 

Sudan halkı özelliklerinden biri çok yavaş olmalarıdır. Evleri genellikle tek katlıdır ve kulübe halindedir. Ülke içerisinde yer alan El Amarat bölgesi ülke içerisinde en modern bölge olarak anılmaktadır. Ülke içerisinde yer alan en önemli özelliklerden biri de ülkede alkol tüketilmesinin kesinlikle yasak oluşudur. Gümrükten alkol geçirilmesine hiçbir şekilde izin verilmiyor. Sudan uçak bileti fiyatı araştırıp, geziler düzenlemek isteyen kişiler bu özellikleri bilmelidir. 

Sudan ülkesi ziyareti için en uygun olacak dönemler ekim ve nisan ayları olarak belirtilmektedir. Bu dönemlerde ülkede hava durumları normal bir seyirde ilerlemektedir. Kişiler sıcaktan bunalmamakta ve soğuktan da donmamaktadır. Bu nedenle tercih edilebilecek en iyi dönemler bu dönemlerdir. Aynı şekilde temmuz ve ağustos ayları ile ocak ve kasım ayları arasında ülkede şiddetli bir şekilde kum fırtınaları görülebilmektedir. Bu fırtınalardan uzak kalabilmekte zorluk çekilebilir. Bu nedenle ülkeye ziyaret edecek olan kişilerin bu bilgileri de göz önünde bulundurması gerekmektedir. 

Sudan’a Nasıl Gidilir?

Sudan ülkesi Kuzey Afrika sınırları içerisinde Kızıldeniz yakınlarında, kıyısında yer alan bir ülkedir. Afrika kıtası içerisinde en büyük olan üçüncü ülke konumunda yerini almaktadır. Kuzey bölgesinde Mısır, kuzeybatısında Liya, güneyde Güney Sudan, batısında Orta Afrika Cumhuriyeti ve doğusunda da Etiyopya ile Eritre gibi komşular bulunmaktadır. Bu küçük Afrika olarak anılmakta olan ülkeyi Nil Nehri ikiye ayırmaktadır. Batı Sudan ve Doğu Sudan olarak nehir sayesinde ülke ayrılmaktadır. 

Sudan ülkesine gezi düzenlemekte olan kişiler nasıl gidebileceklerini, hangi yolları tercih edebileceklerini merak etmektedirler. Sudan ülkesine gidebilmek için herhangi bir şekilde vizeye gerek yoktur. Türk vatandaşları ülkeye vizesiz bir şekilde giriş yapabilmektedirler. Ülkenin başkenti Hartum’dur ve bu şehirde yer alan havalimanına direkt seferler düzenlenmektedir. Kişiler ülkeye en iyi ulaşım yolu havayolu ile birlikte ulaşım gerçekleştirebileceklerdir. Ulaşım toplamda 4 saat ve 10 dakikalık bir süreçtir. Bu süreç sonucunda kişiler başkentte yer alan Civil Havaalanı’na ulaşabilecektir. Kişiler direkt uçuşlardan yararlanabilecekleri gibi aynı şekilde aktarmalı seferler ile birlikte Sudan ülkesine kolaylıkla geziler düzenleyebileceklerdir. Ucuz Sudan uçak bileti arayışında olan kişiler ülkeye çok uygun fiyatlı geziler düzenleyebilmektedirler.

Sudan Lokasyonu

Uygunabiletal.com

Bilgisayar ve Telefonunuzdan kullanıcı dostu ara yüzü ile uygun uçak bileti almanın keyfini sürün

Sık Sorulan Sorular

Uygunabiletal web sitesi veya mobil uygulamasına girerek Uçak Bileti sayfasından Nereden ve Nereye noktalarını seçip tarih aralığını doldurduktan sonra “Bilet Ara” butonuna tıklayın ve ardından Uygunabiletal size en uygun seferleri listelesin, seferinizi seçip koltuk seçiminizi yaptıktan sonra rezervasyon yapabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.
Sudan vizesi almak için konsolosluk web sitesine gidip gerekli vize başvuru şartlarını görebilir aynı zamanda randevu alabilirsiniz.
Uygunabiletal bütün işlemlerini SSL adı verilen ve kullanıcı ile Uygunabiletal arasında güvenli bir ağ kuran bir sistem üzerinden açık vermeden yapar. İnternet üzerinden karşılaştırma yaparak uçak bileti satın almanızı sağlayan Uygunabiletal, tüm bu işlemleri güvenlik ağı kullanarak yapar.
Uygunabiletal size Türkiye’de bulunan 250’den fazla havayolu firmasının uçak biletini sunar. Uygunabiletal ile havayolu firmalarının biletlerini kolay ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Gideceğiniz yeri seçip uçak seferlerini listeleyerek size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.
Uygunabiletal.com, THY, Pegasus, AnadoluJet, SunExpress başta olmak üzere dünya çapında 250’den fazla havayolu firmasının Sudan uçak biletini sunar.
Üye olmadan uygunabiletal.com üzerinden Sudan uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Uçak bileti satın almanız için bir üyelik oluşturmanıza gerek yok.