Suudi Arabistan Uçak Bileti

Suudi Arabistan Ülke Rehberi

Suudi Arabistan

Resmi adı ile Suudi Arabistan Krallığı olan olarak kayıtlara geçmekte olan bu ülke Arap yarımadası içerisinde en büyük ülke olma konumundadır. Ülkenin kuzeybatısında Ürdün, kuzeyinde Irak ve batısında da Kızıldeniz yer alıyor. Doğusunda da Kuveyt, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn gibi sınır komşuları bulunmaktadır. Yemek ve Umman ülkeleri de komşular içerisindedir. Pek çok farklı komşulara sahip olan ülke kültürel çeşitliklerden de etkilenmiştir.

Krallıkla yönetilmekte olan ülke yönetimi ise şeriat kurallarını benimsemektedir. En katı hali ile şeriat bu ülke sınırları içerisinde kullanılmaktadır. Ülkeye giriş kuralları da aynı şekilde son derece katı işlemektedir. Kadın bir bireyin ülkeye giriş yapabilmesi için yanında bir erkek olması gerekmektedir. Aksi halde ülkeye giriş yapabilmesi mümkündür. Bir kadının başı dahil vücudunun hiçbir yerinde görünmeyecek şekilde örtünmüş olması gerekmektedir. Havanın sıcak olması nedeni ile ülkede yaşam akşam vakitlerinde başlıyor. Sokak mağazaları öğle vakitlerinde kapalı olmaktadır. Alışveriş merkezleri ise geç saatlere kadar açık kalabilmektedir. İslamiyet’in doğduğu topraklar olması nedeni ile son derece kutsal bir bölgedir. İslam dini için Mekke ve Medine şehirleri kutsal olarak sayılmaktadırlar. Suudi Arabistan uçak bileti alarak gezi planları düzenlenebilmektedir.

Suudi Arabistan Nerede? Nasıl Gidilir?

Arap Yarımadası’nın büyük bir bölümünü kaplamakta olan bir ülkedir. Orta Doğu içerisinde en büyük olan ülkedir. Ülkenin batısında Kızıldeniz, doğusunda da pek çok komşu ülke bulunuyor. Suudi Arabistan’a gitmenin en kolay yolu havayoludur. İstanbul üzerinden ve çeşitli şehirlerden direkt uçuşlar ile birlikte uçabilmek mümkündür. Aktarmalı ve aktarmasız bir şekilde ulaşım sağlayabilmek mümkündür.

Turistik amaçlarla geziler düzenlemekte olan kişiler seyahatlerini kış aylarında gerçekleştirebileceklerdir. Zira yaz aylarında sıcaklıklar 50 dereceye ulaşabilmektedir. Bu dönemler bunaltıcı ve yorucu geçebilmektedir. Kış aylarında da sıcaklıklar 21 derece olabiliyor. Kış aylarının ferah geçmesi nedeni ile çok daha rahat bir gezi düzenlenebilmektedir. Suudi Arabistan uçak bileti fiyatı takip edildiğinde kolaylıkla istenilen uygun fiyatlı geziler düzenlenebilecektir.

Suudi Arabistan Kültür Özellikleri

Suudi Arabistan ülkesinde özellikle kadınlar için sosyal yaşam son derece zorlu olabilmektedir. Erkekler dini kuralları çiğnemedikleri sürece istedikleri her şeyi yapabilecek özgürlüğe sahip olabilmektedir. Ancak bu durum kadınlar için aynı değildir. Dini kurallar ile birlikte yönetimin kadınlara koyduğu kurallar da bulunuyor. Ülkede kadın hakları yok denecek kadar azdır. Bu nedenle buraya geziler düzenlemek isteyen kadınların bu konular hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Kadınlar ülkede örtülü olmak zorundadırlar. Üniversite mezunu olan kadınların sayısı bir hayli azdır. Bu nedenle profesyonel hayatta kadınlara ayrılan istihdam alanı da bir hayli kısıtlı olmaktadır. Ülke genelinde kadınların evlerinde ailesine ve kocasına bakması gerektiği düşünülmekte ve kabul edilmektedir.

Son dönemlerde liberalleşen yönetim sistemi kadınların gereken hakka sahip olmalarına ne yazık ki yeterli değildir. Kadınların tek başlarına mağazalara girmelerine izin verilmiştir. Ancak kadınların dışarıda tek başlarına dolanabilmeleri hala yasaklıdır. Eşleri ya da babaları ile birlikte dolaşabilme özgürlüklerine sahip olmaktadırlar.

Ülke genelinde sıcaklıklar yüksek olması nedeni ile hayat öğleden sonra başlamaktadır. Akşama doğru şehir hayatı hareketlenmektedir. Güneş batıp sıcak kendisini gösterdiğinde halk istediği gibi dolaşabilmektedir. Akşamdan sonra alışveriş mağazaları ve restoranlar dolup taşmaktadır. Arap kültür özellikleri kendisine hastır. Bu kültür özellikleri yakından tecrübe edilerek çok daha iyi bir şekilde görülebilecektir. Ucuz Suudi Arabistan uçak bileti ile kişiler uygun fiyatlı geziler düzenleyebileceklerdir. Bu sayede ülke içerisinde görülmesi gerekli olan mekanlar görülebilecek, kültür özellikler yakından tanınabilecektir.

Suudi Arabistan Lokasyonu

Uygunabiletal.com

Bilgisayar ve Telefonunuzdan kullanıcı dostu ara yüzü ile uygun uçak bileti almanın keyfini sürün

Sık Sorulan Sorular

Uygunabiletal web sitesi veya mobil uygulamasına girerek Uçak Bileti sayfasından Nereden ve Nereye noktalarını seçip tarih aralığını doldurduktan sonra “Bilet Ara” butonuna tıklayın ve ardından Uygunabiletal size en uygun seferleri listelesin, seferinizi seçip koltuk seçiminizi yaptıktan sonra rezervasyon yapabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.
Suudi Arabistan vizesi almak için konsolosluk web sitesine gidip gerekli vize başvuru şartlarını görebilir aynı zamanda randevu alabilirsiniz.
Uygunabiletal bütün işlemlerini SSL adı verilen ve kullanıcı ile Uygunabiletal arasında güvenli bir ağ kuran bir sistem üzerinden açık vermeden yapar. İnternet üzerinden karşılaştırma yaparak uçak bileti satın almanızı sağlayan Uygunabiletal, tüm bu işlemleri güvenlik ağı kullanarak yapar.
Uygunabiletal size Türkiye’de bulunan 250’den fazla havayolu firmasının uçak biletini sunar. Uygunabiletal ile havayolu firmalarının biletlerini kolay ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Gideceğiniz yeri seçip uçak seferlerini listeleyerek size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.
Uygunabiletal.com, THY, Pegasus, AnadoluJet, SunExpress başta olmak üzere dünya çapında 250’den fazla havayolu firmasının Suudi Arabistan uçak biletini sunar.
Üye olmadan uygunabiletal.com üzerinden Suudi Arabistan uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Uçak bileti satın almanız için bir üyelik oluşturmanıza gerek yok.