Tunus Uçak Bileti

Tunus Ülke Rehberi

Tunus

Tunus ülkesi Akdeniz’e kıyısı olan ülkeler içerisinde yer almaktadır. Afrika kıtasının da kuzey tarafında bulunmakta olan bu ülkenin güney kısmı tamamen Büyük Sahra Çölü tarafından kaplanmaktadır. Ülkenin komşuları Cezayir, Libya şeklindedir. Ülkenin doğu ve kuzey tarafında da Akdeniz bulunmaktadır. Ülke tam olarak 23 bölgeye ayrılmış bir durumdadır. Ülkenin başkenti ise kendisi ile aynı ismi taşımakta olan şehir Tunus şehridir.

Ülkenin bir bölümü çölle kaplıdır. Bu ülkenin en önemli özelliklerinden biridir. Her ne kadar çöl ile kaplı bir halde dursa da Tunus ekonomisi şaşırtıcı bir şekilde tarıma bağlı bir şekilde ilerlemektedir. Çölle kaplı olan ülkenin toprakları tarıma son derece elverişli olması nedeni ile tarım ülkenin ekonomisini ağırlıklı olarak oluşturan ana unsurdur. Bu nedenle ülkenin nüfusunun yarısından fazlası tarım sektöründe çalışmakta ve bu şekilde hayatını geçindirmektedir. Özellikle zeytin üretimi konusunda ülke dünya genelinde önemli bir yere sahip olmaktadır. Zeytinin yanında narenciye, meyve sebze, hurma çeşitleri yetiştirilmekte olan bir ülkedir. Son zamanlarda turizm açısından da son derece önemli ilerlemeler kaydetmiş olan ülke bu konuda da ciddi yatırımlar yapmaya devam etmektedir. Tunus uçak bileti araştırmaları yapan pek çok gezgin buraya istedikleri gibi geziler düzenleyebilmektedirler.

Tunus Hakkında Önemli Bilgiler

Ülke içerisinde modern yaşam ile birlikte tarih önemli bir yerde tutulmaktadır. Aynı şekilde ülkede insan ilişkileri son derece büyük önem taşımaktadır. Burada yere halk kendi aralarında son derece samimi ilişkiler kurmaktadırlar. Aynı şekilde yabancı turistlerle de güzel ilişkiler kurmaları ile bilinirler. Bu sebeple Tunus halkı için oldukça sıcakkanlı oldukları söylenmektedir. Halkın neredeyse tamamı Müslüman dinine mensup olan insanlardan oluşmaktadır. Kalan kısımları ise Hristiyanlık, Musevilik dinlerine mensup olan insanlardan oluşuyor.

Ülke içerisinde resmi dil olarak Arapça kullanılmaktadır. Aynı zamanda burada “Tounsi” ya da diğer adı ile “Derja” olarak adlandırılmakta olan iki Tunus Arapçası ile birlikte Berberi dilleri konuşuluyor. Ülkede bu dillerin yanında Fransızca da bolca tercih edilebilmektedir. Hatta ticari ilişkiler ve eğitimde Fransızca başlıca olarak tercih edilmekte olan bir dildir. Ülke içerisinde çeşitli tabelalarda da Fransızca dili görülebilmektedir.

Tunus ülkesi Akdeniz ile birlikte çöl iklimine sahip olan bir ülkedir. Buraya deniz tatili geçirebilmek için gelmek isteyenler için en uygun dönemler yaz dönemleri olacaktır. Güney tarafında yer alan çöl kaplı alanı gezebilmek için ise kasım ayları son derece uygun dönemler olabilmektedir. Yaz aylarında ülkede müzik, zanaat ve Tunus kültürü üzerine oluşturulmuş ve düzenlenmekte olan pek çok festival bulunmaktadır. Yaz aylarında ziyaretler gerçekleştirecek olan kişiler bu festivaller ile birlikte oldukça hoş vakitler geçirebilmektedir. Tunus uçak bileti fiyatı araştırmaları yapılarak uygun fiyatlara sahip olan biletler bulunabilecek ve geziler düzenlenebilecektir.

Tunus'a Nasıl Gidilir?

Kuzey Afrika bölgesinde yer almakta olan Tunus, Akdeniz’e kıyısı olan ülkelerden biri olma özelliğine sahiptir. Batı tarafında Cezayir yer alıyor. Doğu tarafında ise Libya ile birlikte Akdeniz bulunmaktadır. Tunus ülkesine gitmek isteyenler için en uygun yöntem havayolu olacaktır. Uçakla gitmek isteyenler ülkeye başkent olan Tunus şehrindeki Tunis-Carthage Havalimanı’na ineceklerdir. Türkiye'den İstanbul üzerinden direkt uçuşlar gerçekleştirebilmek mümkündür. Ziyaret gerçekleştirmek isteyen kişiler bu direkt ya da aktarmalı olan uçuşlar ile birlikte ulaşımlarını gerçekleştirebileceklerdir. Ülkeye uçuş süresi ise yaklaşık olarak 3 saat şeklindedir. İtalya, Malta ve Fransa üzerinden Tunus şehrine feribot seferleri düzenlenmektedir. Bu ülkelerden ulaşım gerçekleştirmek isteyenler da bu şekilde deniz yolunu kullanarak ulaşım sağlayabilir. Ucuz Tunus uçak bileti ile uygun fiyatlı geziler yapılabilir.

Tunus Lokasyonu

Uygunabiletal.com

Bilgisayar ve Telefonunuzdan kullanıcı dostu ara yüzü ile uygun uçak bileti almanın keyfini sürün

Sık Sorulan Sorular

Uygunabiletal web sitesi veya mobil uygulamasına girerek Uçak Bileti sayfasından Nereden ve Nereye noktalarını seçip tarih aralığını doldurduktan sonra “Bilet Ara” butonuna tıklayın ve ardından Uygunabiletal size en uygun seferleri listelesin, seferinizi seçip koltuk seçiminizi yaptıktan sonra rezervasyon yapabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.
Tunus vizesi almak için konsolosluk web sitesine gidip gerekli vize başvuru şartlarını görebilir aynı zamanda randevu alabilirsiniz.
Uygunabiletal bütün işlemlerini SSL adı verilen ve kullanıcı ile Uygunabiletal arasında güvenli bir ağ kuran bir sistem üzerinden açık vermeden yapar. İnternet üzerinden karşılaştırma yaparak uçak bileti satın almanızı sağlayan Uygunabiletal, tüm bu işlemleri güvenlik ağı kullanarak yapar.
Uygunabiletal size Türkiye’de bulunan 250’den fazla havayolu firmasının uçak biletini sunar. Uygunabiletal ile havayolu firmalarının biletlerini kolay ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Gideceğiniz yeri seçip uçak seferlerini listeleyerek size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.
Uygunabiletal.com, THY, Pegasus, AnadoluJet, SunExpress başta olmak üzere dünya çapında 250’den fazla havayolu firmasının Tunus uçak biletini sunar.
Üye olmadan uygunabiletal.com üzerinden Tunus uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Uçak bileti satın almanız için bir üyelik oluşturmanıza gerek yok.