Türk Hava Yolları Uçak Bileti

Türk Hava Yolları Türk Hava Yolları Rehberi

Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı kısa adıyla THY , 1933 yılında 5 uçakla başladığı servisine bugün,325 ( kargo ve yolcu ) uçaktan oluşan geniş filosu ile hız kesmeden devam etmektedir.

Merkezi İstanbul Atatürk Havalimanında bulunan THY , Türkiye’de tüm havalimanları dahil olmak üzere dünya üzerinde 337 noktaya direk uçuş gerçekleştirmektedir.

Bir Star Alliance üyesi olan Türk Hava Yolları, 6 kez arka arkaya Avrupa'nın en iyi havayolu şirketi seçilmiştir. Ve hali hazırda dünyanın en iyi hava yolları arasında yerini korumaktadır.

Türk Hava Yolları uçuşlarını uygunabiletal.com arama motoru üzerinden inceleyebilir, rezervasyonveya satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Check-in İşlemleri


ONLINE CHECK - IN

Onlice check – in yaptığınızda havalimanında sıra beklemeden, sadece bagaj teslimi için online check-in kontuarına giderek zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Online check-in yapmış olsanız dahi dış hat seferlerinde uçuşunuzdan en geç iki saat önce, iç hat seferlerinde ise sefer saatinizden bir saat önce havalimanında bulunmanız  gerekmektedir.

Online check-in işlemleri uçuşunuzun kalkış saatiinden 24 saat önce başlar ve kalkış saatine 90 dakika kala sona erer.

KONTUARDA CHECK - IN

Check – in işlemlerini online kanallardan yapabildiğiniz gibi havalimanındaki kontuarlardan da kolayca yapabilirsiniz.

Geçerli kimlik kartı , ehliyet, geçerlilik tarihi devam eden pasaport ya da evlilik cüzdanınızla havalimanındaki Türk Havayolları kontuarında giderek check – in işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Havalimanındaki check – in işlemleri dış hat seferlerinde uçuştan 60 dakika , iç hat seferlerinde ise uçuştan 45 dakika önce sona erer.

THY KOLTUK SEÇİMİ

Uçuş saatinizden 24 saat öncesinde online check-in işlemlerinde koltuğunuzu ücretsiz bir şekilde belirleyebilirsiniz. Ayrıca geniş diz mesafeli, acil çıkış sırası gibi özel koltuklardan ekstra ücret istenir.

THY ÖZEL YOLCU PROGRAMI

THY ile gerçekleştirdiğiniz her uçuşunuzdan Miles&Smiles kartıyla mil toplayabilir, toplanan millerinizle ücretsiz uçuş hakkı kazanabilirsiniz.

THY UÇAK İÇİ İKRAM

THY uçuş sırasında sunduğu her şey havayolu şirketinin ikramıdır. Ayrıca uçuşunuzdan 24 saat öncesinde Türk ve Dünya mutfağının en leziz yemeklerini uçuşunuza ücretsiz olarak ekletebilirsiniz.