Türkmenistan Hava Yolları Uçak Bileti

Türkmenistan Hava Yolları Türkmenistan Hava Yolları Rehberi

'Türkmenistan Havayolları Misafirperverliğin Sembolüdür.' Sloganı ile işleyişine devam eden Türkmen Havayolları, 4 Mayıs 1992 tarihinde havayolu taşımacılığına imzasını atmıştır. Merkezi Aşkabat'ta bulunan Türkmen Havayolları, 27(+4) uçak filosuyla yolcularını emniyetli bir şekilde taşımaya devam etmektedir.

Avrupa ve Asya da 11 ülkede 15 farklı noktaya düzenli seferleri bulunmakta ve ayrıca Türkiye ile hergün karşılıklı seferleri mevcuttur. Aşkabat ve Türkmenbaşı Havalimanlarından hergün yurtiçinde 3000' den fazla yolcu taşırken, uluslararası uçuşlarda da her yıl 500.000 den fazla yolcu taşımaktadır.

Check-in

Türkmen Havayolları' nda check-in havalimanlarında ki kontuarlardan gerçekleştirilir. Uçuş işlemleriniz için uçuştan en az 3 saat öncesinde havalimanında olmanız gerekmektedir. Uçuşa 40 dakika kala kontuarlar kapanır. Aksi halde uçuşunuz iptal olmuş olacaktır. Uçuşunuz bağlantılı uçuş ise her 2 uçuş için ayrı check-in yapılmaktadır.

Bagaj Hakkı

Ekonomi sınıflar için 60 kg, business sınıflar için ise bagaj hakkı 78 kg'dır. Her bir parça bagajın en fazla 32 kg olması gerekmektedir. El bagaj ağırlığı ise en fazla 8 kg'dır. Altın, gümüş gibi müvecher eşyalarının el bagajında taşınması gerekmektedir. Çünkü sakıncalı durumların göz önünde bulundurulması istenir.

Yiyecek, İçecek ve İkram

Ekonomi sınıfında tek çeşit sıcak yemek servisi bulunurken, business sınıfında farklı seçenekler mevcuttur. Siparişler doğrultusunda yolculara özel menüler hazırlanmaktadır. Bu ikramların hepsi ücretsiz bir şekilde işleme sunulur.

Türkmenistan Havayolları Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Türkmenistan Havayolları' nın online uçak bileti satışı bulunmamaktadır. Türkmenistan Havayolları ile Aşkabat' a uçak bileti satın alma işlemlerinizi 444 80 31 numaralı telefon üzerinden kolayca gerçekleştirilirsiniz.