Ürdün Uçak Bileti

Ürdün Ülke Rehberi

Ürdün

Resmi adı Ürdün Haşimi Krallığı olmaktadır. Ortadoğu'da yer almakta olan bir Arap ülkesidir. Ortadoğu'nun tam olarak ortasında yer alıyor ve pek çok farklı dine mensup insanları bünyesinde barındırıyor. Kutsal sayılmakta olan topraklara sahiptir. Bu nedenle pek çok yerden insanlar burayı ziyarete gelmektedirler. İsrail ile barış yapmış olan çok az sayıdaki Arap ülkesinden biri olma özelliğine sahiptir. Filistin sorunu bağlamında önemli bir role sahip olmaktadır.

Okuma yazma oranı yüksektir. Ürdün ekonomisinin yaklaşık olarak %20’lik kısmı eğitim için harcanmaktadır. Amman, Akabe ve Zizya havalimanları ile ulaşımlar sağlanabilmektedir. Ülkenin başkenti olan Amman restoranları alışveriş merkezleri de son derece gelişmiştir. Modern bir şehir olması ile birlikte dikkatleri çeker. Ülkede yer alan Ölü Deniz ülkenin turizmi için son derece önemli bir nokta bulunuyor. Dünyanın 7 harikasından biri bulunuyor. Kayıp Kent Petra aynı zamanda Osmanlı’dan da izler taşıyor. Aynı şekilde çok iyi korunmuş bir şekilde günümüze kadar gelmeyi başarmış olan Antik Roma Kenti de görülmesi gerekli olan yerler içerisinde bulunuyor. Ürdün uçak bileti ile birlikte ülkede yer alan pek çok güzellik görülebilmekte ve kültür özellikleri takından tecrübe edilmektedir.

Ürdün Nerededir? Ürdün’e Nasıl Gidilir?

Ortadoğu ülkelerinden biri olan Ürdün’ün başkenti Amman şehridir. Ülkeye gelebilmek için en uygun yollar havayolları olmaktadır. Ülke 12 idari bölgeden oluşuyor. Buraya gelenlerin burada yer almakta olan Akabe, Petra ve Zerka isimli olan diğer önemli şehirleri de mutlaka görmeden gitmemesi önerilmemektedir.

Ülke bir Arap ülkesidir. Kuzey tarafında Suriye, doğusunda Irak, Güneyde Suudi Arabistan ve batısında İsrail bulunmaktadır. Bu ülkeler ile sınır komşuluğu yapmaktadır. Lut Gölü’nün bir kısmı ülkeye aittir. Ürdün Nehri Filistin ile topraklarını ayırmaktadır.

Türkiye'den Ürdün’e gitmek isteyenler direkt ve aktarmalı uçuş seferleri ile kolaylıkla ulaşım sağlayabilmeleri mümkündür. Hafta içerisinde çoğu günde uçuş seferleri düzenlenmektedir. Bu seferler ile birlikte kişiler aktarmalı ya da aktarmasız olarak ülkeye uçabilmektedir. Direkt uçuş seferleri 2 saat 10 dakika sürüyor. Taksi, otobüs ile birlikte kişiler 45 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşabileceklerdir. Ürdün uçak bileti fiyatı araştırmaları yapıldığında uygun fiyatlı biletlere rastlamak mümkündür. Uygun fiyatlı biletler ile birlikte kişiler ucuz geziler yapabilmektedirler.

Ürdün'de kuru çök iklimi bulunuyor. Bu nedenle yaz ayları burada son derece bunaltıcı ve kurak olabilmektedir. Bu nedenle ülkeyi ziyaret etmek isteyenlerin buraya bahar aylarında gelmeleri önerilmektedir. Eylül ve ekim ayları ile birlikte nisan mayıs ayları iklim şartlarının en uygunluk gösterdiği dönemlerdir. Bu dönemlerde kültürel geziler rahatlıkla sağlanabilmektedir.

Ürdün Kültürü

Ürdün halkı Filistinlilerden oluşuyor denebilir. Çoğunlukta olarak Filistin halkı bulunuyor. Komşu ülkelerde yaşanmakta olan savaşlar nedeni ile göç alan ülkedir. Etnik gruplar arası kültürel farklılıklar pek yoktur. Bu nedenle uyumsuzluklar meydana gelmez. Ülke içerisinde kafeler, bira içilen publar bulabilmek mümkündür. Ülke halkının büyük bir çoğunluğu İngilizce konuşabilmektedir. Bu nedenle gezginler sıkıntı çekmeden rahatlıkla gezilerini düzenleyebilmektedirler. Ülke içerisinde genel olarak barış hakimdir. Arap Baharı ülkeyi etkilememiştir.

Ürdün mutfak kültürü ile de dikkatleri kendisine çeker. Burada koyun ya da tavuk eti ağırlıklı olarak tüketilmekte. Pideler, salatalar, humus gibi besinler çokça tercih edilmekte. Bol baharatlı yemekler yenilmektedir. Baharatı olan yemekler çok daha makbuledir. Arap mutfağından etkilenildiği görülebilmektedir. Ülkede çay gibi içeceklerin tüketimi de bir hayli fazladır. Ucuz Ürdün uçak bileti ile kişiler uygun fiyatlı geziler yapabilecek ve ülkenin kültür özelliklerini yakından tanıma şansı elde edebilecektir.

Ürdün Lokasyonu

Uygunabiletal.com

Bilgisayar ve Telefonunuzdan kullanıcı dostu ara yüzü ile uygun uçak bileti almanın keyfini sürün

Sık Sorulan Sorular

Uygunabiletal web sitesi veya mobil uygulamasına girerek Uçak Bileti sayfasından Nereden ve Nereye noktalarını seçip tarih aralığını doldurduktan sonra “Bilet Ara” butonuna tıklayın ve ardından Uygunabiletal size en uygun seferleri listelesin, seferinizi seçip koltuk seçiminizi yaptıktan sonra rezervasyon yapabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.
Ürdün vizesi almak için konsolosluk web sitesine gidip gerekli vize başvuru şartlarını görebilir aynı zamanda randevu alabilirsiniz.
Uygunabiletal bütün işlemlerini SSL adı verilen ve kullanıcı ile Uygunabiletal arasında güvenli bir ağ kuran bir sistem üzerinden açık vermeden yapar. İnternet üzerinden karşılaştırma yaparak uçak bileti satın almanızı sağlayan Uygunabiletal, tüm bu işlemleri güvenlik ağı kullanarak yapar.
Uygunabiletal size Türkiye’de bulunan 250’den fazla havayolu firmasının uçak biletini sunar. Uygunabiletal ile havayolu firmalarının biletlerini kolay ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Gideceğiniz yeri seçip uçak seferlerini listeleyerek size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.
Uygunabiletal.com, THY, Pegasus, AnadoluJet, SunExpress başta olmak üzere dünya çapında 250’den fazla havayolu firmasının Ürdün uçak biletini sunar.
Üye olmadan uygunabiletal.com üzerinden Ürdün uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Uçak bileti satın almanız için bir üyelik oluşturmanıza gerek yok.