Uruguay Uçak Bileti

Uruguay Ülke Rehberi

Uruguay

Uruguay uçak bileti ile bu bölgeleri ziyaret etmek isteyen pek çok gezgin bulunmaktadır. Resmi adı Uruguay Doğu Cumhuriyeti’dir. Küçük bir ülke olsa da gezilecek yerlerinin güzelliği ile her sene dünyanın pek çok bölgesinden gelen turistleri ağırlar.

Uruguay Özellikleri

Güney Amerika’da bulunan bir ülkedir. Uruguay’ın kuzey ve kuzey doğusunda Brezilya, batı ve güney batısında ise Arjantin bulunmaktadır. Bu ülke yaklaşık olarak 176.000 km2’lik bir alana sahiptir. Coğrafi olarak bakıldığı zaman Surinam ülkesinden sonra gelen en küçük Güney Amerika ülkesidir. Uruguay ülkesinin başkenti Montevideodur. Montevideonun nüfusu 1.8 milyonken Uruguay’ın genel nüfusu 3.51 milyondur. Uruguay ilk olarak İspanya ile Portekiz daha sonra biraz Şili ve Arjantin arasında kalan bir mücadelenin ardından 1828 senesinde tamamen bağımsızlığını ilan etmiştir. Şu an ise altyapı, inovasyon açısından Şili ve Arjantin’den sonra gelen, Güney Amerika’da yer alan en iyi üçüncü ülkedir. Eşcinsel evliliğe, kürtaja, esrarın satışı, esrarın üretimi ve tüketimini yasallaştırılmış olan, bunu kabul eden dünyanın en sosyal ülkelerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Kuzeyde bulunan yüksek arazileri dışında Uruguay toprakları genel olarak alçak tepelerle ve yeşillik ovalardan oluşmaktadır. Kuzeyinin dağlık olmasının yanında ülkenin en yüksek noktası Cerro Mirador olarak bilinir ve güneyde yer almaktadır. Uruguay akarsular bakımından çok zengin bir ülkedir. Fakat çoğu Uruguay ve Negro nehirleri dışında ulaşım bakımından fazla önem taşımaz ve daha kısa nehirlerdir. Doğuda yer alan Mirim Gölü Uruguay ‘ı, Brezilya’nın güney kıyısından ayırmaktadır. Ülkenin yaklaşık olarak dörtte üçü otlaklar ile kaplıdır. Ülkenin sadece %3’ü ormanlıktır. Ormanlar ak salkım, söğüt, manolya, sedir, meşe ve palmiye gibi ağaçlardan oluşmaktadır. Ayı balığı, su samuru, tilki, geyik, Amerikan devekuşu gibi pek çok vahşi hayvana da sahip ormanları bulunmaktadır. Yer altı zenginlikleri ise granit ve mermerdir.

Uruguay uçak bileti fiyatları araştırılırken hava şartlarına dikkat etmek gerekir. Uruguay ılıman bir iklime sahiptir. Sıcaklık ortalaması temmuz aylarında 10° iken Ocak ve şubat aylarında 22 derecedir. Yağmuru ise en fazla mayıs ya da Nisan aylarında görülmektedir. Yaz aylarında genel olarak fırtınalar bulun oluşur. Mayıs ve Ekim ayları arasında ise siz yaygın olarak görülmektedir.

Uruguay Gezilecek Yerler

Rüzgara açık olan Atlantik kıyılarında kumul ve lagün gibi pek çok doğal güzellik bulunur. Bununla birlikte bu kıyılarda rüzgar sörfü yapmak çok popülerleşmiş ve gelen turistlerin pek çoğu rüzgar sörfü için bile Uruguay’a gelir. Uruguay’ın kumsalları etkileyiciliği nedeniyle oldukça turistiktir. Uruguay başkenti ülkenin altın tacı olarak nitelendirilmektedir. Hem güzelliği hem de sosyal hayatı açısından mutlaka uğranması gereken bir yerdir. Ucuz Uruguay uçak bileti arayan kişiler gitmek istediği bölgeleri daha önceden oluşturup zaman zaman ücretleri takip etmelidir. Turistlerin az olduğu zamanlarda ülkeye uygun bir şekilde gidilebilir.

Uruguay Lokasyonu

Uygunabiletal.com

Bilgisayar ve Telefonunuzdan kullanıcı dostu ara yüzü ile uygun uçak bileti almanın keyfini sürün

Sık Sorulan Sorular

Uygunabiletal web sitesi veya mobil uygulamasına girerek Uçak Bileti sayfasından Nereden ve Nereye noktalarını seçip tarih aralığını doldurduktan sonra “Bilet Ara” butonuna tıklayın ve ardından Uygunabiletal size en uygun seferleri listelesin, seferinizi seçip koltuk seçiminizi yaptıktan sonra rezervasyon yapabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.
Uruguay vizesi almak için konsolosluk web sitesine gidip gerekli vize başvuru şartlarını görebilir aynı zamanda randevu alabilirsiniz.
Uygunabiletal bütün işlemlerini SSL adı verilen ve kullanıcı ile Uygunabiletal arasında güvenli bir ağ kuran bir sistem üzerinden açık vermeden yapar. İnternet üzerinden karşılaştırma yaparak uçak bileti satın almanızı sağlayan Uygunabiletal, tüm bu işlemleri güvenlik ağı kullanarak yapar.
Uygunabiletal size Türkiye’de bulunan 250’den fazla havayolu firmasının uçak biletini sunar. Uygunabiletal ile havayolu firmalarının biletlerini kolay ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Gideceğiniz yeri seçip uçak seferlerini listeleyerek size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.
Uygunabiletal.com, THY, Pegasus, AnadoluJet, SunExpress başta olmak üzere dünya çapında 250’den fazla havayolu firmasının Uruguay uçak biletini sunar.
Üye olmadan uygunabiletal.com üzerinden Uruguay uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Uçak bileti satın almanız için bir üyelik oluşturmanıza gerek yok.