Uşak Havalimanı Uçak Bileti

Uşak Havalimanı Rehberi

1998 yılında açılan Uşak Havalimanı, şehre 4 km uzaklıkta. Sivil – askeri kategoride uçuşların gerçekleştirildiği havalimanında 50 arabalık otopark da bulunuyor.

Ulaşım

Uşak Havalimanı uçak biletinizi aldığınızda şehir havalimanı arası ulaşımınızı otobüs, taksi ve servislerle sağlayabileceğinizi hatırlatırız.

Uşak Şehir Rehberi

Ege Bölgesi ile Doğu arasında köprü vazifesi gören Kral Yolu, Uşak üzerinden geçmiş. Tüm Anadolu’yu ele geçiren Büyük İskender’in ardından Bergama Krallığı’na bağlanan şehrin bir sonraki sahibi Roma İmparatorluğu olmuş. Selçuklular’ın Anadolu’daki gücünün artmasıyla şehir yeniden el değiştirmiş. Uzun bir maceranın ardından sonunda kent Osmanlı İmparatorluğu’nun eline geçmiş. Cumhuriyet Dönemi’nde Kütahya’nın bir ilçesi olan Uşak 1953 yılında il yapılmış. Uşak Havalimanı uçak biletiniz ile tarihin eskitemediği bu şehirde gezinin.

Gezilecek Yerler

Ulubey Kanyonu

Cam terası veya kafeteryasında güzel zaman geçirebileceğiniz dünyanın en büyük ikinci kanyonu olan Ulubey Kanyonu’nu Uşak Havalimanı uçak biletinizi edindikten sonra keşfe koyulun.

Uşak Arkeoloji Müzesi

Uşak topraklarından geçen medeniyetlerin izini sürebileceğiniz Uşak Arkeoloji Müzesi’nde bir gün geçirin.

Atatürk ve Etnografya Müzesi

Mustafa Kemal Atatürk’ün konakladığı odanın aynen muhafaza edildiği Atatürk ve Etnografya Müzesi bir döneme ışık tutuyor.

Paşa Hanı

Şehir merkezinde yer alan Paşa Hanı’nın bir kısmı otel olarak kullanılıyor. Otelde konaklayarak tarihi içinize sindirebilirsiniz.

Hamamboğazı Suları

Kaplıca ziyaret etmek ve şifa bulmak için Uşak’ın yolunu tuttuysanız yolunuz Hamamboğazı Suları’na düşecek.

Blaundus Antik Kenti

Sülümenli Köyü sınırları içinde bulunan Blaundus Antik Kenti, şehir merkezine 40 km uzaklıkta…

Clandras Köprüsü

Yaz aylarında eşsiz manzarasıyla nefis bir piknik yerine dönüşen Clandras Köprüsü il merkezinin 45 km uzağında bulunuyor.

Konaklama

Özgöbek Rönesans De Luxe

Özgöbek Rönesans De Luxe’in odalarında ücretsix wi-fi kullanabilir, spor salonu ve otoparktan yararlanabilirsiniz.

Yücell

Konaklamanın dışında toplantı salonlarıyla iş seyahatleri için de kullanabileceğiniz Yücell’i araştırmanızı öneririz.

Ramada Uşak

Havuz, otopark, restoran, bar ve spor salonu bulunan Ramada Uşak’ta konaklamak hayatınızı kolaylaştıracak.

Yeme – İçme

Uşak usülü Tarhana Çorbası, keşkek, Uşak Katmeri, Döndürme Böreği, Çömlek Kebabı, Alacatene, Uşak usülü Muska Böreği, Demir Tatlısı ve Cendere Tatlısı ağzını Uşak yemekleriyle tatlandırmak isteyenleri bekliyor.

Alışveriş

Paşa Hanı’nın altındaki dükkanlarda aradığınız hediyelik eşyalara kolayca ulaşacaksınız. Gitmişken hanı gezmeyi ihmal etmeyin! Dünyaca tanınan Uşak Halısı ve Eşme Kilimi de meraklılarını bekleyen Uşak ürünlerinden…

Uşak Havalimanı