Van Havalimanı Uçak Bileti

Van Havalimanı Rehberi

1943 yılında açılan Van Ferit Melen Havalimanı giriş – çıkış Hudut Kapısı olarak da kullanılıyor. Havalimanı şehir merkezine 8 km uzaklıkta bulunuyor.

Ulaşım

Otobüs ve taksiler Van Ferit Melen Havalimanı uçak bileti alanların şehir içi ulaşımını sağlıyor.

Van Şehir Rehberi

Tarihinin milattan önce 5000’li yıllara dayandığı varsayılan Van’ın Tilkitepe ve Ernis Mezarlıkları’nda yapılan kazılarda; Kalkolitik, Tunç ve Demir Çağı’na ait buluntulara rastlandı. Bölgede hüküm süren ilk devlet olan Hurriler’den sonra Urartular’ın hakimiyeti başladı. Van sırasıyla Persler, Makedonlar, Partlar, Romalılar, Sasaniler, Rumlar, Ermeniler, Türkmenler, Selçuklular, Safeviler’den sonra 1458 yılında Osmanlı İmparatorluğu topraklarına katıldı. Kaleleriyle, dünyaca tanınan kedisiyle ve dünyanın en büyük sodalı gölü olan Van Gölü’yle dört mevsim turizme açık olan Van’ı keşfe çıkmak için, Van Ferit Melen Havalimanı uçak biletinizi şimdi ayırtın…

Gezilecek Yerler

Van Kalesi

Milattan önce 9. yüzyılda Urartu Kralı I. Sarduri’nin yaptırdığı Van Kalesi’ni ziyaret ettikten sonra hemen yanındaki Van Evi’ne de uğrayarak Van Kültürü’nü yakınen incelemelisiniz.

Hoşap Kalesi

Van Ferit Melen Havalimanı uçak biletinizi aldıktan sonra “Kaleler Şehri” Van’daki Hoşap Kalesi’ni de gezilecek yerler listenize almanızı öneririz.

Çavuştepe Kalesi

Van’a 25 km uzaklıkta bulunan Çavuştepe Kalesi aşağı kale ve yukarı kale olarak ikiye ayrılmış. Kaledeki kazı çalışmaları 1960’lı yıllardan beri sürüyor.

Van Gölü

120 km uzunluğu nedeniyle dünyanın en büyük sodalı gölü olan Van Gölü üzerinden Tatvan’a feribot seferleri de düzenleniyor.

Akdamar Adası ve Kilisesi

Van Gölü’nün ikinci büyük adası olan Akdamar Adası’na Gevaş ilçesinden yapılan feribot seferleriyle gidebilir ve Akdamar Kilisesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Peri Bacaları

“Vanadokya” adıyla da anılan Peri Bacaları Başkale ilçesindeki Yavuzlar Köyü’nde bulunuyor. Peri Bacaları’na gitmek için Van’ın merkezinden 120 km yol almalısınız.

Muradiye Şelalesi

Kamp ya da piknik yapmak veya doğayla bütünleşmek isteyenlerin ziyaret ettiği Muradiye Şelalesi dört mevsim ayrı güzel…

Erçek Gölü

Türkiye’deki kuş türlerinin neredeyse yarısına sahip olan Erçek Gölü kuş gözlemcilerinin uğrak noktası…

Konaklama

Elite World Van

Konaklamak için Elite World Van’ı tercih edenler işletmeden hayatından memnun ayrılıyor.

Double Tree by Hilton Van

Rahatlamak veya spor yapmak için kapalı havuzundan ya da fitness merkezinden yararlanabileceğiniz Double Tree by Hilton Van’ı araştırmalısınız.

Yeme – İçme

Aşiyan Ev Yemekleri

Yolculuğunuz Van’a doğruysa yöresel lezzetlerle tanışmak için bu fırsatı değerlendirin! Aşiyan Ev Yemekleri yörenin yemeklerini servis ediyor.

Bak Hele Bak Yusuf Konak Van Kahvaltısının Mucidi

Kahvaltı etmek için güzel bir yer arayanlara Bak Hele Bak Yusuf Konak Van Kahvaltısının Mucidi tavsiye ediliyor.

Kervansaray Restaurant

Kağıt Kebabı, irmik helvası ve ikramları övülen Kervansaray Restaurant’ı da gidilecek yerler listenize ekleyin.

Alışveriş

Damak tadınıza düşkünseniz Van’a gidince ilk yapmanız gereken Otlu Peynir, Çatak Balı ve ceviz almak. Daha sonra Canbezar Kilimi, Lüper Kilimi ve Şehvani Kilimi almaya çıkabilirsiniz.

Van Havalimanı