Yunanistan Uçak Bileti

Yunanistan Ülke Rehberi

Yunanistan

Yunanistan inanılmaz manzaralara sahip olan bir ülkedir. Buraya ziyarete gelenler tarafından başlıca övülmekte olan noktalar ülkenin sahip olduğu manzaralardır. İnanılmaz bir tarihi olması nedeni ile ülkede tarihi izleri çokça görebilmek mümkün olabilmektedir. Çok eski dönemlere dayanan tarihin izlerini birebir yapılar ve mekanlar üzerinde görebilmek mümkündür. Yunanistan içerisinde görülmesi gerekli olan pek çok yapı ve mekan bulunmaktadır. Kültürel bir gezi düzenlenmesi şart olan ülkeler içerisinde yerini almaktadır.

Yunanistan felsefe tarihinin son derece önemli bir merkezi konumundadır. Helen Uygarlığı’nın devamı olarak günümüzde konumlanmaktadır. Kökleri Antik Yunan’a kadar uzanmaktadır. Felsefe, tiyatro, sanat, edebiyat, tarih, matematik ve siyaset gibi alanlarda son derece gelişmişlik düzeyi bulunmaktadır. Hatta öyle bir gelişmişliktir ki tüm dünyaya bu alanlarda ön ayak olmuştur. Resmi adı ise Helen Cumhuriyeti olmaktadır. Yunanistan'ın tarihi M.Ö. 3000’li yıllara dayanmaktadır. Bu nedenle de kültür turizmi olarak da son derece dikkatleri üzerine çekmektedir. Dünyanın dört yanından gelen turistler ülkede kültürel geziler düzenlemektedirler. Çok eskilere dayanan tarihin izleri günümüzde hala yapılar ve mekanlar üzerinde görülebilmektedir. Yakından görmek isteyenler Yunanistan uçak bileti araştırmaları ile birlikte kendi gezilerini düzenleyebilmektedirler.

Yunanistan Hakkında Temel Bilgiler

Yunanistan kültür turizmi açısından da son derece ilgi çekici özelliklere sahip olan bir ülkedir. Yunanistan Balkanların güneyinde yer almaktadır. Yunanistan Türkiye, Arnavutluk, Makedonya ve Bulgaristan ile komşu olan bir ülkedir. Türkiye üzerinden ülkeye giriş yapmak isteyenler kara, deniz ve hava yolları ile birlikte ulaşımlarını gerçekleştirebileceklerdir. İstanbul üzerinden direkt uçuşlar bulunmaktadır. Bu şekilde kişiler 1 saat 15 dakikalık bir yolculuk çekerek ulaşımlarını gerçekleştirebilmektedir. İzmir üzerinden de uçuşlar gerçekleştirilmektedir.

Karayolundan gitmeyi tercih edenler ise araçları ile birlikte ya da Esenler otogarında yer alan otobüsler ile birlikte ulaşımlarını gerçekleştirebileceklerdir. Deniz yolu ile gitmeyi tercih edenlerin ise pek çok kıyı noktasından hareket edebilme imkanı bulunmaktadır. Ayvalık, Dikili, Çeşme, Kuşadası, Turgutreis, Bodrum, Marmaris, Fethiye gibi çok çeşitli noktalardan hareket ederek ülkeye ulaşabilmesi mümkün olmaktadır. Belli başlı Yunan adalarında bu noktalardan ulaşılabilmektedir.

Yunanistan iklim özellikleri gezi düzenlemek isteyenler tarafından merak edilmektedir. Ülkede yaz aylarında sıcaklıklar yükselmekte, kış aylarında yağışlı bir şekilde soğuk olarak geçmektedir. Tipik bir Akdeniz iklimi ülkeye hakim olmuş durumdadır. Dağlık bölgelerde ve kuzey kesimlerinde iklim özellikleri değişiklik gösterebilmektedir. Bu bölgelerde kış ayları çok daha sert ve çetin geçebilmektedir. Merkezlerde kış ayları bol yağışlı bir şekilde geçmektedir. Aynı zamanda burada Akdeniz Dağ iklimi de bulunmaktadır. Buna göre ortalama olarak kış aylarında 7 derece görülmektedir. Yaz aylarında ise 35 derece görülebilmektedir. Yunanistan yaz tatili için tercih edilebilecek bir ülkedir. Bahar aylarında da kişiler rahatlıkla kültür gezilerini gerçekleştirebileceklerdir. Bu şekilde sıcaklıklar hafif artmaya başladığı ancak kavurucu sıcakların olmadığı dönemlerde ülkenin atmosferi çok daha iyi bir şekilde anlaşılabilmekte ve geziler düzenlenebilmektedir. Yunanistan uçak biletifiyatı araştırmaları yapılarak uygun fiyatlı geziler istenilen her dönemde gerçekleştirilebilmektedir.

Yunanistan Festivalleri

Yıl içerisinde ülkede pek çok farklı festival gerçekleştirilebilmektedir. Ülkenin küçük kasaba ve şehirlerinde sayısız festival düzenlenebilmektedir. Büyük festivaller ise genelde yaz aylarında gerçekleştirilmektedir. Açık havalarda tiyatro, dans ve film festivalleri gerçekleştirilmektedir. Yıl içerisinde neredeyse hemen hemen her ay bir festival yakalayabilmek mümkün olabilmektedir. Ülkeyi ziyarete gelenler bu festivallere de mutlaka katılmalıdırlar. Ucuz Yunanistan uçak bileti ile birlikte kişiler yılın her zamanında ülkeye geziler düzenleyebilmektedirler. Ülkenin kültür, tarih ve doğal özelliklerini keşfedebilmektedirler.

Yunanistan Lokasyonu

Uygunabiletal.com

Bilgisayar ve Telefonunuzdan kullanıcı dostu ara yüzü ile uygun uçak bileti almanın keyfini sürün

Sık Sorulan Sorular

Uygunabiletal web sitesi veya mobil uygulamasına girerek Uçak Bileti sayfasından Nereden ve Nereye noktalarını seçip tarih aralığını doldurduktan sonra “Bilet Ara” butonuna tıklayın ve ardından Uygunabiletal size en uygun seferleri listelesin, seferinizi seçip koltuk seçiminizi yaptıktan sonra rezervasyon yapabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.
Yunanistan vizesi almak için konsolosluk web sitesine gidip gerekli vize başvuru şartlarını görebilir aynı zamanda randevu alabilirsiniz.
Uygunabiletal bütün işlemlerini SSL adı verilen ve kullanıcı ile Uygunabiletal arasında güvenli bir ağ kuran bir sistem üzerinden açık vermeden yapar. İnternet üzerinden karşılaştırma yaparak uçak bileti satın almanızı sağlayan Uygunabiletal, tüm bu işlemleri güvenlik ağı kullanarak yapar.
Uygunabiletal size Türkiye’de bulunan 250’den fazla havayolu firmasının uçak biletini sunar. Uygunabiletal ile havayolu firmalarının biletlerini kolay ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Gideceğiniz yeri seçip uçak seferlerini listeleyerek size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.
Uygunabiletal.com, THY, Pegasus, AnadoluJet, SunExpress başta olmak üzere dünya çapında 250’den fazla havayolu firmasının Yunanistan uçak biletini sunar.
Üye olmadan uygunabiletal.com üzerinden Yunanistan uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Uçak bileti satın almanız için bir üyelik oluşturmanıza gerek yok.