Uçak Bileti Satın Alırken ;

Hangi Bilgiler Gereklidir ?

Yurtiçi uçak bileti satın alırken yolcumuzun kimlikte yazıldığı gibi tam isim soyismi , Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası, kimlikte yazılı olan doğum tarihi ve iletişim bilgileri eksizsiz girilmelidir.

Yurtdışı uçak bileti satın alırken ise, yolcumuzun pasaportunda yazılı olan tam isim soyisim , pasaport numarası , doğum tarihi, pasaport geçerlilik süresi ve hangi ülke vatandaşı olduğuna dair bilgiler eksiksiz girilmelidir.

 

Yolcu bilgilerini hatalı mı girdiniz;

Yurtiçi uçuşlarınızda isim soyisim girişlerinde harf hatası ve T.C. Kimlik numarası girişinde rakam hatası yapmış olduğunuz takdirde 444 80 31 numaralı destek hattımızı arayarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Doğum tarihi girişlerinde hata yaptığınız takdirde, yolcumuz yetişkin yolcu ise problem teşkil etmemektedir. Sadece indirimli uçak bileti almak istediğinizde girmiş olduğunu doğum tarihi esas doğum tarihi arasında fark var ise almış olduğunuz indirimlerden yararlanamazsınız.

 

Hangi Belgeler Gereklidir ?

Yurtiçi uçuşlarınızda T.C. Kimlik kartı, üzerinde T.C. Kimlik Numarası yazılı ehliyet, geçerlilik süresi devam eden pasaport ve evlilik cüzdanı ile seyahat edebilirsiz.

 

Yurtdışı uçuşlarınızda güncel tarihli pasaport , K.K.T.C. ve Ukrayna uçuşlarınız için güncel pasaport ve yeni basım T.C. kimlik kartına ihtiyacınız olacaktır.

 

Yurtdışı Aktarmalı Uçuşlar 

Seyahatinizi aktarmalı olarak yapacaksanız dikkat edilmesi gereken en önemli husus aktarma yapacağınız ülkenin transit vize konusudur.

ABD, Kanada Avustralya gibi ülkeler kesinlikle transit vize isterken diğer aktarma noktaları için

444 80 31 numaralı destek hattımız ya da ilgili aktarma ülkesinin konsolosluğundan gerekli bilgiyi edinebilirsiniz.

Kimliğimi Kaybettim Ne Yapmam Gerekir ?

Yurtiçi uçuşlarınız için kimlik kartınızı kaybettiyseniz ehliyet, veya evlilik cüzdanı ile uçuşa katılabilirsiniz. Şayet bu belgelerden birine  sahip değilseniz nufüs dairesinden alacağınız , üzerine ‘UÇUŞA KATILMASINDA SAKINCA YOKTUR’Notu düşülmüş nufüs kayıt örneği ile uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

 

Evlilik Öncesi Satın Alınan Uçak Biletleri için;

Uçak biletinizi evlilik öncesi aldınız ve uçuşunuz evlilik sonrası olacaksa , dolayısıyla uçak biletinizde kızlık soyisminiz yazıyor ise bu bir problem değildir. Uçuşunuzu evlilik cüzdanı ile gerçekleştirebilirsiniz.

İndirimli Bilet işlemleri;

Asker, engelli ,öğrenci vb. türde indirimli bilet aldığınızda sorun yaşamamak için size indirim sağlayacak olan durumuz için gerekli belgenizi uçuş anında yanınızda hazır bulundurmanız gerekmektedir.

 

Hamile Yolcular;

28-32 hafta arası yolcularımız doktor raporu ile uçuşa katılabilirken , 32 hafta ve üstü yolcularımız doktor raporu dahi almış olsalar uçuşa katılamayacaklardır.

 

Hasta ve Engelli Yolcular

İhtiyaç duyduğunuz özel durumunuzdan kaynaklı sorularınız için 444 80 31 numaralı destek hattımıza danışmanız yeterlidir.

 

PNR Kodu Nedir ?

Uçuşunuz için yolcuya ait tüm bilgilere ulaşabileceğiniz işlem kodudur.

 

Check – in Nedir ?

Yolcuya ait koltuk seçim ve bagaj işlemlerinin yapıldığı uygulamadır. Uçuşunuzdan 24 saat önce başlayan işlemlerinizi yurtiçi uçuşlarınıza 45 dakika kala ve yurt dışı uçuşlarınıza 60 dakika kala uçuş yapacağınız havayolu şirketinin resmi web sitesinden tamamlayabileceğiniz gibi havaalanında da bu süre içerisinde tamamlayabilirsiniz.

 

Ödeme İşlemleri;

Ödeme işlemleriniz uygunabiletal.com web sitemiz üzerinden 3D güvenlik şifreli olarak satın alabileceğiniz gibi nakit işlemleriniz için 444 80 31 numaralı destek hattımıza danışarak havale/eft olarak da ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Mil puanlarınız ile Bilet Satın Alabilir miyim ?

uygunabiletal.com üzerinden mil puanlarınız ile bilet satışı gerçekleşmemektedir. 

Bu işleminiz için ilgili havayolu şirketi ile görüşmeniz gerekecektir.

 

Bilet İptal ve Değişikliği;

Öncelikle belirtmek isteriz ki uçak biletleriniz için başka bir şahsa devretme yani isim değişikliği hiçbir şekilde yapılmamaktadır.Bunun yanı sıra tüm havayolu şirketleri için promosyon sınıfındaki biletlerde iptal iade ve değişim yapılamazken esnek biletiniz için her havayolunun belirlemiş olduğu şartlar farklı olduğundan dolayı  444 80 31 numaralı destek hattımızı arayarak işleminizi sağlayabilirsiniz.

 

Fazla Bagaj Hakkım Var Ne Yapmam Gerek;

Havayolu şirketinin belirlemiş olduğu bagaj hakkı dışında fazla bagaj hakkına ihtiyaç duyacaksanız ve gerek paket gerekse kilo başı fazla bagaj ücreti için ne kadar ücret ödeyeceğinizi öğrenmek istiyorsanız 444 80 31 numaralı destek hattımız ile iletişim kurmanız gerekecektir.

 

Müzik ve Spor Ekipmanları / Evcil Hayvan Taşımacılığı

Havayolu şirketlerinin sunmuş olduğu şartlar değişim göstereceği için bilgi almak için 444 80 31 numaralı destek ekibimize danışmanız gerekecektir.

 

Kayıp ve Hasarlı Bagaj İşlemleri 

İlgili havayolu şirketi yetkilileri ile iletişim kurmanız gerekecektir. Havayolu şirketinden kaynaklı problemlerde uygunabiletal şirketimiz sorumlu değildir.

 

Yolcu Servisleri

Her havayolu şirketinin prosedürü farklı olduğundan dolayı 444 80 31 numaralı destek ekibimize danışmanız gerekecektir.

uygunabiletal ailesi olarak aklınızda soru işareti bırakan başlıca konuları aydınlatmaya çalıştık.

Yukarıdaki bilgiler ve daha fazlası için 444 80 31 numaralı 7/24 hizmet veren destek hattımıza danışabilirsiniz.

 

Keyifli Uçuşlar Dileriz

 

Kampanya ve Duyurulardan haberdar olmak için;