Nasıl yardımcı olabiliriz ?

Uçak Bileti

Bilgisayarınız, tabletiniz ya da akıllı telefonunuz üzerinden internet sitemize/mobil uygulamamıza girerek veya 444 80 31 çağrı merkezimizi arayarak bilet satın alabilirsiniz.

Uygunabiletal.com üzerinden yapacağınız işlemler için üye olmanıza gerek yoktur. Üye olmadan uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

444 80 31 numaralı çağrı merkezimizi arıyarak iptal işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bilet ile ilgili tüm haklar, sadece biletin üzerinde yazan ad ve soyada aittir. Devredilemez, satılamaz. Aynı kural hatalı ya da eksik isim girildiğinde de geçerlidir.

Yurtiçi uçak bileti satın alırken yolcumuzun kimlikte yazıldığı gibi tam isim soyismi , Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası, kimlikte yazılı olan doğum tarihi ve iletişim bilgileri eksizsiz girilmelidir.

Yurtdışı uçak bileti satın alırken ise, yolcumuzun pasaportunda yazılı olan tam isim soyisim , pasaport numarası , doğum tarihi, pasaport geçerlilik süresi ve hangi ülke vatandaşı olduğuna dair bilgiler eksiksiz girilmelidir.

Yurtiçi uçuşlarınızda isim soyisim girişlerinde harf hatası ve T.C. Kimlik numarası girişinde rakam hatası yapmış olduğunuz takdirde 444 80 31 numaralı destek hattımızı arayarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Doğum tarihi girişlerinde hata yaptığınız takdirde, yolcumuz yetişkin yolcu ise problem teşkil etmemektedir. Sadece indirimli uçak bileti almak istediğinizde girmiş olduğunu doğum tarihi esas doğum tarihi arasında fark var ise almış olduğunuz indirimlerden yararlanamazsınız.

Yurtiçi uçuşlarınızda T.C. Kimlik kartı, üzerinde T.C. Kimlik Numarası yazılı ehliyet, geçerlilik süresi devam eden pasaport ve evlilik cüzdanı ile seyahat edebilirsiz.

Yurtdışı uçuşlarınızda güncel tarihli pasaport , K.K.T.C. ve Ukrayna uçuşlarınız için güncel pasaport ve yeni basım T.C. kimlik kartına ihtiyacınız olacaktır.

Yurtiçi uçuşlarınız için kimlik kartınızı kaybettiyseniz ehliyet, veya evlilik cüzdanı ile uçuşa katılabilirsiniz. Şayet bu belgelerden birine  sahip değilseniz nufüs dairesinden alacağınız , üzerine ‘UÇUŞA KATILMASINDA SAKINCA YOKTUR’Notu düşülmüş nufüs kayıt örneği ile uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Seyahatinizi aktarmalı olarak yapacaksanız dikkat edilmesi gereken en önemli husus aktarma yapacağınız ülkenin transit vize konusudur.

ABD, Kanada Avustralya gibi ülkeler kesinlikle transit vize isterken diğer aktarma noktaları için

444 80 31 numaralı destek hattımız ya da ilgili aktarma ülkesinin konsolosluğundan gerekli bilgiyi edinebilirsiniz.

Uçak biletinizi evlilik öncesi aldınız ve uçuşunuz evlilik sonrası olacaksa , dolayısıyla uçak biletinizde kızlık soyisminiz yazıyor ise bu bir problem değildir. Uçuşunuzu evlilik cüzdanı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Asker, engelli ,öğrenci vb. türde indirimli bilet aldığınızda sorun yaşamamak için size indirim sağlayacak olan durumuz için gerekli belgenizi uçuş anında yanınızda hazır bulundurmanız gerekmektedir.

28-32 hafta arası yolcularımız doktor raporu ile uçuşa katılabilirken , 32 hafta ve üstü yolcularımız doktor raporu dahi almış olsalar uçuşa katılamayacaklardır.

İhtiyaç duyduğunuz özel durumunuzdan kaynaklı sorularınız için 444 80 31 numaralı destek hattımıza danışmanız yeterlidir.

Uçuşunuz için yolcuya ait tüm bilgilere ulaşabileceğiniz işlem kodudur.

Yolcuya ait koltuk seçim ve bagaj işlemlerinin yapıldığı uygulamadır. Uçuşunuzdan 24 saat önce başlayan işlemlerinizi yurtiçi uçuşlarınıza 45 dakika kala ve yurt dışı uçuşlarınıza 60 dakika kala uçuş yapacağınız havayolu şirketinin resmi web sitesinden tamamlayabileceğiniz gibi havaalanında da bu süre içerisinde tamamlayabilirsiniz.

Uygunabiletal.com üzerinden mil puanlarınız ile bilet satışı gerçekleşmemektedir. 

Bu işleminiz için ilgili havayolu şirketi ile görüşmeniz gerekecektir.

Öncelikle belirtmek isteriz ki uçak biletleriniz için başka bir şahsa devretme yani isim değişikliği hiçbir şekilde yapılmamaktadır.Bunun yanı sıra tüm havayolu şirketleri için promosyon sınıfındaki biletlerde iptal iade ve değişim yapılamazken esnek biletiniz için her havayolunun belirlemiş olduğu şartlar farklı olduğundan dolayı  444 80 31 numaralı destek hattımızı arayarak işleminizi sağlayabilirsiniz.

Havayolu şirketinin belirlemiş olduğu bagaj hakkı dışında fazla bagaj hakkına ihtiyaç duyacaksanız ve gerek paket gerekse kilo başı fazla bagaj ücreti için ne kadar ücret ödeyeceğinizi öğrenmek istiyorsanız 444 80 31 numaralı destek hattımız ile iletişim kurmanız gerekecektir.

Havayolu şirketlerinin sunmuş olduğu şartlar değişim göstereceği için bilgi almak için 444 80 31 numaralı destek ekibimize danışmanız gerekecektir.

İlgili havayolu şirketi yetkilileri ile iletişim kurmanız gerekecektir. Havayolu şirketinden kaynaklı problemlerde uygunabiletal şirketimiz sorumlu değildir.

Her havayolu şirketinin prosedürü farklı olduğundan dolayı 444 80 31 numaralı destek ekibimize danışmanız gerekecektir.

uygunabiletal ailesi olarak aklınızda soru işareti bırakan başlıca konuları aydınlatmaya çalıştık.

Yukarıdaki bilgiler ve daha fazlası için 444 80 31 numaralı 7/24 hizmet veren destek hattımıza danışabilirsiniz.